BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-06-26 Wakacyjne rozkady jazdy już z powiększoną trzcionką

W wakacje z komunikacji miejskiej korzysta znacznie mniej pasażerów niż w trakcie roku szkolnego. Dlatego jak co roku wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Na zdecydowanej większości krakowskich przystanków pojawią się wakacyjne rozkłady jazdy z powiększoną czcionką.

Metka i dziennik zmian2015-06-26 Od jutra ruch wraca na ul. Podwale

Po pomyślnych testach, od soboty, 27 czerwca do ruchu przywrócona zostanie ul. Podwale. Na stale trasy wracają tramwaje (oprócz 13 i 20). Kierowcom przypominamy, że po przebudowie na ul. Podwale wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu.

Metka i dziennik zmian2015-06-19 Powstaje koncepcja Szybkiego Tramwaju na Azory

Do końca września 2016 roku ma powstać koncepcja budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do osiedla Azory. Na razie trwają poszukiwania firmy, która ją przygotuje.

Metka i dziennik zmian2015-06-19 Spotkania w sprawie tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej

Trwają konsultacje społeczne w sprawie tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej. W przyszłym tygodniu odbędą się spotkania dla mieszkańców.

Metka i dziennik zmian2015-06-10 Konsultacje społeczne w sprawie budowy Trasy Zwierzynieckiej i Trasy Pychowickiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje o rozpoczęciu z inicjatywy Prezydent Miasta Krakowa konsultacji społecznych w sprawie budowy Trasy Zwierzynieckiej i Trasy Pychowickiej

Metka i dziennik zmian2015-06-09 Plac Centralny po modernizacji

Zakończyła się modernizacja placu Centralnego. Zadanie wykonywane było w ramach przebudowy linii tramwajowej od ronda Mogilskiego do Nowej Huty. Filmik ilustrujący nowy wygląd placu Centralnego poniżej.

Metka i dziennik zmian2015-06-01 Tańszy parking

Jeśli już koniecznie musimy dojechać samochodem do Śródmieścia, warto rozważyć parking podziemny Przy Muzeum. Tym bardziej, że od 1 czerwca obowiązują tam niższe ceny.

Metka i dziennik zmian2015-06-01 Informacja dla posiadaczy meleksów

W związku z kończącą się ważnością obecnie wystawionych zezwoleń na wjazd do Strefy A i B dla pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym, wykorzystywanych dla prowadzenia działalności gospodarczej na potrzeby obsługi ruchu turystycznego, wszystkich ubiegających się o stosowane pozwolenie jw., prosimy o składanie podań o wystawienie nowego zezwolenia. Wszystkie złożone zezwolenia do dnia 25 maja br. są do odbioru w dniach:

 

 - piątek 29.05.2105 w godzinach 8:00-15:00

 

- sobotę 30.05.2105 w godzinach 8:00-14:00

 

Osoby nie mogące odebrać zezwoleń w podanym terminie prosimy o przyjazd w terminie późniejszym - po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie.

 

W związku z postulatami środowiska przedsiębiorców naklejenie identyfikatorów może nastąpić tylko na pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym, które będą fizycznie obecne na ul. Centralnej 53 (z tyłu budynku).

Metka i dziennik zmian2015-06-01 Od dziś szersza strefa płatnego parkowania

Od poniedziałku, 1 czerwca za postój zapłacimy również na Dębnikach, a także w północnych rejonach dzielnic rejonach dzielnic Grzegórzki i Krowodrza. Mieszkańcy mają prawo do abonamentów postojowych za jedyne 10 zł.

Metka i dziennik zmian2015-05-29 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych, to również święto tych, którzy stali się rodziną dla dziecka, które przyjęli do swojego życia i domu. W Krakowie w rodzinnej pieczy zastępczej i w placówkach rodzinnych wychowywanych jest ponad 600 dzieci.