Dokument archiwalny
Otwórz się na profil zaufany

W pierwszą niedzielę czerwca br. w Urzędzie Miasta Krakowa będzie można uzyskać profil zaufany, czyli bezpłatną alternatywę podpisu elektronicznego. Dzięki współpracy Centrum Projektów Informatycznych i UM Krakowa, zostanie udostępniony specjalny punkt potwierdzania profilu zaufanego.

 

Otwarcie Punktu potwierdzającego podczas Dnia Otwartego Magistratu (3 czerwca) ma na celu ułatwienie mieszkańcom w uzyskaniu bezpłatnego narzędzia - profilu zaufanego, dzięki któremu obywatele będą mogli kontaktować się z administracją drogą elektroniczną. Wystarczy przyjść do magistratu, założyć konto na www.epuap.gov.pl, wypełnić wniosek o profil zaufany i potwierdzić dane (potrzebny będzie dowód osobisty lub paszport). Cała procedura potrwa zaledwie kilka minut i będzie możliwa do zrealizowania w jednym miejscu.

 

Kraków to jeden z liderów budowy e-administracji. Uniwersytet Jagielloński jako pierwszy w Polsce, zintegrował się z ePUAP umożliwiając przyszłym studentom kontakt drogą elektroniczną. Kandydaci na studia UJ mogą wybrać sposób odbioru pism, w tym decyzji i postanowień, w postaci elektronicznej. Aby zachęcić młodzież do tej szybkiej formy komunikacji uczelnia zadeklarowała zwrot części opłaty rekrutacyjnej. W tyle nie zostaje również UM Krakowa, który poprzez ePUAP umożliwia swoim mieszkańcom załatwienie 113 usług drogą elektroniczną. Z listą usług można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa w dziale E-Urząd.

 

Warto dodać, że dla osób, które podczas Dnia Otwartego Magistratu założą profil zaufany przewidziano atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy 3 czerwca 2012 r. do Pałacu Wielopolskich w Krakowie (pl. Wszystkich Świętych 3-4).

 

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
PIOTR BUKOWSKI - ZASTĘPCA DYREKTORA WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
ELŻBIETA KANIA - REDAKCJA BIP
Data wytworzenia:
2012-05-30
Data publikacji:
2012-05-30
Data aktualizacji:
2012-05-30