BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2019-03-05 Udostępnienie informacji publicznej w zakresie projektu budowlanego i projektu organizacji ruchu na drodze gminnej łączącej ul. Bunscha z ul. Czerwone Maki – wniosek nr KMR/24/2019

Udostępnienie informacji publicznej w zakresie projektu budowlanego i projektu organizacji ruchu na drodze gminnej łączącej ul. Bunscha z ul. Czerwone Maki – wniosek nr KMR/24/2019.

 

Załącznik nr 1.

Załącznik nr 2.

Metka i dziennik zmian2018-12-19 Udostępnienie protokołu wykonania stałej organizacji ruchu na ul. Smoleńsk nr.spr. KMR/35/2018/4
Metka i dziennik zmian2018-08-30 Bezpłatna komunikacja dla uczniów z podkrakowskich gmin.

Od 1 września 2018 r. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu 12 gmin tworzących Stowarzyszenie Metropolia Krakowska będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji publicznej.

Metka i dziennik zmian2018-08-22 Konsultacje projektu strefy czystego transportu na Kazimierzu

W poniedziałek, 20 sierpnia, rozpoczęły się konsultacje projektu dotyczącego wprowadzenia strefy czystego transportu na Kazimierzu. Jest on oparty na przepisach zawartych w ustawie o samorządzie gminnym i najnowszej ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Kiedy Rada Miasta Krakowa przyjmie uchwałę w centrum Kazimierza zostanie ustanowiona strefa czystego transportu, do której wjazd będą mieli głównie mieszkańcy oraz pojazdy w pełni elektryczne, napędzane wodorem lub gazem CNG.

Metka i dziennik zmian2016-07-22 Ważna informacja dla kierowców ciężarówek

Wojewoda Małopolski wprowadził dzisiaj obwieszczenia, które wpływają na sposób poruszania się pojazdów ciężarowych (o masie powyżej 12t) oraz przewożących towary niebezpieczne. Zachęcamy wszystkich, którzy prowadzą inwestycje lub przemieszczają się takimi pojazdami o zapoznanie z nimi:

Metka i dziennik zmian2016-07-22 Informacje dla kierowców samochodów osobowych

1.Z uwagi na znaczne zmiany w organizacji ruchu podczas ŚDM i duże utrudnienia w ruchu drogowym zaleca się, aby przyjazd do Krakowa zaplanować z wykorzystaniem autokaru, komunikacji zbiorowej lub PKP.

2.Planując przyjazd samochodem osobowym należy liczyć się z poważnymi trudnościami w zaparkowaniu samochodu , a w konsekwencji konieczność wyjazdu samochodem poza teren Krakowa.

3.Informacje na temat dostępnych parkingów dla samochodów osobowych znajdują się na stronie internetowej www.sdminformacjadrogowa.pl. Wjazd na parkingi możliwy tylko w godzinach od 0:00 do 10:00 z umieszczonym za przednią szybą identyfikatorem typ „P” pobranym strony internetowej i samodzielnie wypełnionym.

W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym oraz dużej ilości pieszych poruszających się po ulicach Krakowa Policja podejmie decyzję o niewpuszczeniu pojazdów do miasta.

Metka i dziennik zmian2016-07-21 ŚDM - broszura

Rozdaliśmy już 10 tysięcy broszur informacyjnych o Światowych Dniach Młodzieży. Broszura cieszyła się dużym zainteresowaniem i wspólnie z MPK zdecydowaliśmy o dodruku kolejnych 15 tys egzemplarzy, które będą rozdawane pasażerom krakowskiej komunikacji miejskiej.

 

Jednocześnie zachęcamy do pobrania broszury w wersji elektronicznej.

 

Metka i dziennik zmian2016-07-21 Parkingi dla mieszkańców ulic zamkniętych dla ruchu

W trakcie Światowych Dni Młodzieży część ulic, szczególnie w Starym Mieście i w okolicach Błoń, będzie zamykana dla ruchu. Wiąże się to również z koniecznością usunięcia zaparkowanych przy nich samochodów. Żeby ułatwić życie mieszkańcom tych ulic Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował dedykowane parkingi, na które będzie można przenieść samochód i nie martwić się o dynamicznie wprowadzane zmiany w organizacji ruchu.

Metka i dziennik zmian2016-07-21 Parking nad płytą Dworca Głównego będzie nieczynny

Ze względów logistycznych oraz bezpieczeństwa, w czasie wzmożonego ruchu podróżnych związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży, od dnia 25.07.16 r. do dnia 01.08.16 PKP S.A. wyłączy z użytkowania płytę parkingową nad Dworcem PKP w Krakowie.

Metka i dziennik zmian2016-07-01 Jeden bilet na czas Światowych Dni Młodzieży

15 zł za przejazd komunikacją miejską przez 6 dni – tyle może kosztować bilet wielokrotnego przejazdu, obowiązujący w granicach miasta i na trasach aglomeracyjnych, z którego będzie można skorzystać od 26 do 31 lipca. Dziś uchwałę w tej sprawie przegłosuje Rada Miasta Krakowa. Projekt uchwały powstał na polecenie Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego.