Dokument archiwalny
Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców

W roku 2017 - tak samo jak w zeszłym roku - Krakowianie mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. W 30 punktach uruchomionych przez krakowski Magistrat porad udzielają radcy prawni, adwokaci.


15 punktów prowadzi organizacja pozarządowa - Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFos – wyłoniona w otwartym konkursie ofert, dotyczącym realizacji w roku 2017 zadania publicznego pn. „Prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej” w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.

 

W 15 pozostałych punktach porad udzielają radcy prawni wskazani przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie oraz adwokaci wskazani przez Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie.

 

Punkty pomocy prawnej czynne są pięć dni w tygodniu, minimum cztery godziny dziennie.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową informacją dot. zasad udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, a także wykazem punktów wraz z danymi adresowymi i godzinami ich funkcjonowania.

 

Zadanie polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej realizowane na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. 2015. poz. 1225) jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej.

 

Wykaz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej [.docx]


 

Osoba odpowiedzialna:
MATEUSZ PŁOSKONKA - DYREKTOR BIURA
Osoba publikująca:
SYLWIA DROŻDŻ
Data wytworzenia:
2017-01-04
Data publikacji:
2017-01-04
Data aktualizacji:
2017-08-23