Dokument archiwalny
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16 - 24 września 2011

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
i Europejski Dzień bez Samochodu
16 - 24 września 2011 roku

Kampania Europejski Dzień bez Samochodu (po raz 12 w Krakowie) oraz Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (po raz 10 w Krakowie) jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.
Inicjatywa ma charakter ogólnoeuropejski. W wielu aglomeracjach mieszkańcy skarżą się na zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu, wypadki, zajmowanie coraz większej przestrzeni przez samochody. Dlatego też ogólnym celem kampanii jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest efektywność energetyczna, a hasło przewodnie brzmi: „Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie !''. Kampania odbędzie się w dniach 16-24 września. Kraków znajdzie się w gronie tysięcy europejskich miast, które w tym tygodniu jednoczą się w działaniach na rzecz ochrony środowiska i polepszenia jakości życia w mieście.

Program Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu
i Europejskiego Dnia bez Samochodu
16 - 24 września 2011 r.


 

Osoba odpowiedzialna:
OLSZOWSKA-DEJ EWA - PO DYREKTORA WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
JACEK DERKACZ
Data wytworzenia:
2011-09-16
Data publikacji:
2011-09-16
Data aktualizacji:
2011-09-19