Dokument archiwalny
Dzień Otwarty Magistratu: Zielono mi (4 czerwca 2017 r.)

W ramach Dnia Otwartego Magistratu Krakowianie i turyści są zaproszeni do odwiedzenia siedziby władz miasta (Plac Wszystkich Świętych 3-4). Impreza to szereg aktywności edukacyjnych, ekologicznych, warsztatowych, piknikowych, sportowych i artystycznych. Będzie można zwiedzić z przewodnikiem budynek Magistratu, czyli Pałac Wielopolskich, który tego dnia za sprawą Zarządu Zieleni Miejskiej zamieni się w najzieleńszy bodaj punkt miasta i jednocześnie miejsce, gdzie będzie można obejrzeć przygotowane na tę okazję „Zielone Improbaje”, czyli bajki improwizowane dla dzieci i dorosłych, a także odpoczywać w specjalnie zaaranżowanej strefie relaksu - na przykład z samodzielnie przygotowanym w trakcie warsztatów zielonym koktajlem. Dodatkowo w strefie rekreacji będzie można zagrać w bule, badmintona i inne gry miejskie, wziąć udział w fitnessie w zieleni, w warsztatach na temat miejskiego ogrodnictwa, a także zaangażować się w warsztaty ekologiczne przygotowane przez miejskie jednostki organizacyjne (MOPS) i spółki miejskie (KHK i MPO).

Edukacyjnie, artystycznie, piknikowo

W ramach Dnia Otwartego Magistratu odbędą się także wykłady o tematyce ekologicznej połączone z eksperymentami oraz warsztaty na temat jadalnych chwastów. Przybliżeniem znaczenia lokalnych symboli będą między innymi warsztaty lepienia obwarzanków z masy solnej przygotowane przez powstające w Krakowie Muzeum Żywego Obwarzanka. Dla osób szukających artystycznych możliwości ekspresji zostaną przygotowane warsztaty Mały Wyspiański koordynowane przez Centrum Kultury Podgórza. Dzień Otwarty Magistratu to także Sesja Młodzieżowej Rady Miasta i finał projektu Uczeń – Obywatel. Inicjatywy te są organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. 4 czerwca na terenie Magistratu będzie również okazja do zapoznania się z ideą Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo przez pierwszą część imprezy (od godz. 10.00 do godz. 14.00) w strefie zdrowia - na stoisku przygotowanym przez Szpital Bonifratrów - będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze i poziom cukru we krwi. Odbędą się także konsultacje dietetyczne i konsultacje treningowe. Dzień Otwarty Magistratu zakończy się koncertem finałowym – wystąpi Renata Przemyk z Zespołem.

Organizator: Wydział Promocji i Turystyki, Urząd Miasta Krakowa

 

Współorganizatorzy: Zarząd Zieleni Miejskiej, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, Centrum Kultury Podgórza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Krakowski Holding Komunalny S.A w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z.o.o w Krakowie, Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie Sp. z o.o., Straż Miejska Miasta Krakowa, Żywe Muzeum Obwarzanka,

 

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
ELŻBIETA KANTOR - P.O. DYREKTORA WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
ANNA KAZIMIERCZAK
Data wytworzenia:
2017-06-01
Data publikacji:
2017-06-01
Data aktualizacji:
2017-06-01