Dokument archiwalny
Poranki muzyczne

Poranki muzyczne

W majowy weekend Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza na „Poranki muzyczne” – koncerty w plenerach krakowskich parków.

Cykl rozpocznie występ Agnieszki Sokolnickiej (sopran) i Wojciecha Sokolnickiego (tenor). W sobotę 30 kwietnia 2016 r. w parku Jordana zaśpiewają przeboje filmowe, operowe i musicalowe, m.in.: Nella fantasia Ennia Morricone, Halleluyah Leonarda Cohena, All I ask of you Andrew Lloyda Webbera, Usta milczą, dusza śpiewa Franza Lehára, Time to say goodbye Francesca Sartoriego.

W niedzielę 1 maja w parku Jerzmanowskich usłyszymy piosenkę francuską w wykonaniu Iwony Konieczkowskiej, z akompaniamentem Tadeusza Leśniaka i Wiesława Dziedzińskiego. W programie znajdą się m.in. piosenki Édith Piaf, Borisa Viana i Charles’a Aznavoura.

„Poranki muzyczne” zamknie 3 maja (wtorek) w parku Ratuszowym przy al. Róż występ zespołu Boba Jazz Band – jednej z najlepszych polskich i wyróżniających się w Europie grup wykonujących swingujący jazz tradycyjny. Grupa nie unika także grania muzyki rozrywkowej w klasycznych aranżacjach, czerpiąc inspirację z muzyki filmowej, piosenek przedwojennych kabaretów czy tańców latynoamerykańskich. Prócz Jana Boby, zespół tworzą: Władysław Grochot, Janusz Nowotarski, Janusz Nowak, Jan Nowak, Aleksander Nowak i Marek Rosner.

Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 11.00. Organizatorem jest Urząd Miasta Krakowa


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
RAFAŁ PERŁOWSKI - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
MARTA SERAFIN
Data wytworzenia:
2016-04-22
Data publikacji:
2016-04-22
Data aktualizacji:
2016-04-25