Dokument archiwalny
Inspiratoria Partycypacyjne

30 marca 2016 r. w godz. 17.00-20.00 odbędzie się drugie spotkanie w ramach inspiratorium w temacie mapowania. Tym razem omawiane będą konkretne narzędzia informatyczne przydatne w mapowaniu online. Uwaga! WARSZTAT DLA OSÓB, KTÓRE “MAJSTROWAŁY” KIEDYŚ PRZY STRONACH INTERNETOWYCH.

 

 

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA WARSZTACIE?

• poznasz otwarte oprogramowanie - Wordpress, Open Street Maps,

• dowiesz się, jak korzystać z otwartego oprogramowania do zbierania danych w formie punktów (jak tutaj: http://otwartyplan.org/veturilo),

• zobaczysz, jak wizualizować zebrane dane,

• nauczysz się udostępniać dane.

 

DLA KOGO?

• dla osób z organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i “aktywistów-solistów”, którzy działają albo chcą działać na rzecz Krakowa, jego mieszkańców i mieszkanek,

• mile widziana podstawowa znajomość czytania języków php i javascript. Zapoznanie się z formatem GeoJSON przed warsztatem pomoże w zrozumieniu i napisaniu mechanizmu do zbierania informacji na mapach online,

• umiejętność instalacji platformy Wordpress obowiązkowa.

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WARSZTATU?

• warto poczytać o formacie GeoJSON: https://en.wikipedia.org/wiki/GeoJSON http://geojson.org/

• przynieś ze sobą laptopa z dostępem do serwera z zainstalowaną czystą wersją Wordpress'a (dowolny edytor html i klient ftp) - nie jest to konieczny warunek uczestnictwa - zapewniony będzie dostęp do komputerów z zainstalowanym oprogramowaniem.

 

PROWADZĄCY

 

Marcin Wójcik - współpracownik Fundacji Otwarty Plan. Obecnie pracuje jako oficer rowerowy w ZIKiT. Wcześniej bloger, redaktor w onet.pl, następnie przez 5 lat animator kultury przez internet w Małopolskim Instytucie Kultury. Współtwórca daroplanu - darmowego rowerowego planu Krakowa ibikekrakow.com/mapa/ Członek zespołu realizującego Krakowski Dialog Cykliczny, twórca internetowej wersji Kontraktu 100 rozwiązań.

 

lab.ibikekrakow.com/kontrakt/

 

GDZIE?

 

Warsztat odbędzie się w Centrum Obywatelskim w Krakowie – przestrzeni dla krakowskich inicjatyw i organizacji pozarządowych, w ramach cyklu INSPIRATORIA PARTYCYPACYJNE – spotkań dla tych, którzy chcą włączać mieszkańców w zmienianie swojej okolicy.

 

ul. Reymonta 20, wejście „LE” od strony Parku Jordana, I piętro, sala konferencyjna nr 40.

 

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

 

Do 28 marca 2016 r. prześlij wypełniony formularz zgłoszeniowy http://bit.ly/rejestracja_inspiratorium_mapowanie2. Z zakwalifikowanymi uczestnikami przedstawiciele Centrum Obywatelskiego będą się kontaktować 29 marca 2016 r.

 

 

 

W przypadku, gdy ilość zgłoszeń przekroczy pulę dostępnych miejsc, o przyjęciu na warsztat decydować będzie pomysł na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Ponadto ograniczona zostanie ilość uczestników z jednej organizacji czy grupy.

 

 

 

Bądź na bieżąco! Śledź informacje o Inspiratorium na Facebooku Centrum Obywatelskiego

 

 

 

Szczegółowych informacji udziela p. Gosia Spasiewicz – Bulas (email: gosia.spasiewicz@cokrakow.pl).

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
JAN ŻĄDŁO - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
ALINA BRATKO
Data wytworzenia:
2016-03-24
Data publikacji:
2016-03-24
Data aktualizacji:
2016-03-24