Dokument archiwalny
Marsz Jamników

Miasto Kraków oraz Radio Kraków zapraszają na dwudziestą pierwszą edycję „Marszu jamników”.

W niedzielę, 13.września właściciele i miłośnicy jamników spotkają się pod Barbakanem, skąd w samo południe, wraz z dźwiękiem hejnału, wyruszą na Rynek Główny.

W tym roku wśród uczestników pochodu jurorzy będą czujnie wypatrywać „duetów doskonałych”, które będą walczyć na scenie pod Ratuszem o nagrody i zaszczytny tytuł człowieczo – jamniczej „PARY IDEALNEJ”.

O tym że marsz jamników to zjawisko przyciągające turystów, świadczy fakt, że do zabawy w roku bieżącym włączy się również ekipa telewizji BBC, która przeprowadzi „jamnicze” konkursy.

Oprócz barwnego pochodu i konkursowych emocji, na płycie Rynku Głównego, po obu stronach sceny rozstawionych zostanie 10 stoisk, na których będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług.

Stoiska będą czynne od godz. 10.00 do 14.30. Do dyspozycji jamników i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy, petsitter i profesjonalny psi fryzjer.

Na miejscu będzie można wszczepić „chip” oraz zarejestrować psa w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal.

Marsz Jamników jest także okazją, aby zwrócić uwagę na problemy związane z agresją wobec zwierząt. Stąd, jak co roku, obecność na marszu „Zielonej Strefy” Małopolskiej Policji i Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Radio Kraków i Miasto Kraków zapraszają 13 września pod Barbakan i na Rynek Główny w Krakowie.

Współorganizatorzy: Radio Kraków, Miasto Kraków

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca:
ANNA KAZIMIERCZAK
Data wytworzenia:
2015-09-11
Data publikacji:
2015-09-11
Data aktualizacji:
2015-09-11