Dokument archiwalny
Słyszę Nauczyciel – widzę pasja


62 nauczycieli otrzymało wczoraj (14 października, wtorek) certyfikaty Prezydenta Miasta Krakowa „Krakowski Nauczyciel z pasją 2014". Uroczystość odbyła się w Sali Obrad Rady Miasta, podczas pierwszej edycji konferencji „Słyszę Nauczyciel – widzę pasja".

 

Nagrodzeni nauczyciele zostali wybrani przez rady pedagogiczne, rady rodziców i uczniów poszczególnych szkół. Była to odpowiedź na prośbę Prezydenta Miasta Krakowa skierowaną do wszystkich szkół o wytypowanie jednego nauczyciela, o którym można powiedzieć, że wykonuje swój zawód z pasją i tą pasją zaraża uczniów oraz innych nauczycieli.

 

Certyfikaty „Krakowski Nauczyciel z pasją 2014" wręczyli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

 

Konferencja „Słyszę Nauczyciel – widzę pasja", która odbyła się w tym roku po raz pierwszy wpisuje się w działania Miasta służące tworzeniu klimatu mody na wiedzę, działania związane z podnoszeniem jakości kształcenia, doceniania i nagłaśniania sukcesów szkół, uczniów i nauczycieli.

 

W programie wydarzenia znalazły się także m.in. wystąpienia dotyczące roli pasji nauczycielskich w sukcesach uczniów i innych nauczycieli, prezentacje nauczycieli na temat realizowanych przez nich pasji oraz koncert „Nuty wdzięczności" w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 przy ul. Pilotów.

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
ANNA KORFEL-JASIŃSKA - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
KINGA HALUCH
Data wytworzenia:
2014-10-15
Data publikacji:
2014-10-15
Data aktualizacji:
2014-10-15