Dokument archiwalny
XI Święto Chleba

Zapraszamy małych i dużych, na których czekają liczne atrakcje. W polowej piekarni dzieci upieką obwarzanki krakowskie, chleb zakopiański, chleb prądnicki i dostaną dyplom Młodego Mistrza Piekarskiego. W kulinarną podróż zabiorą wszystkich krakauerzy Mieczysław Czuma i Leszek Mazan. Święto uatrakcyjnią występy zespołów i orkiestr.

Stoiska będą czynne już w piątek (13 czerwca) od godz. 12:00 do 19:00. Wydarzenie zostanie uroczyście zainaugurowane w sobotę (14 czerwca) o godz. 12:00. Weźmie w nim udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W tym dniu stoiska na których będzie można kupić produkty regionalne, tradycyjne i lokalne i na których prezentowane będą wina z małopolskich winnic będą czynne od godz. 9:00 do 20:30.

W sobotnim (14 czerwca) programie znalazły się także: konkurs „Na Najlepszy Chleb XI Święta Chleba"; edukacyjne warsztaty piekarskie „Przy chlebowym piecu. Jak się piecze chleb i obwarzanki krakowskie?"; Występ Zespołu Pieśni i Tańca z Sułkowianie z Lajkonikiem; Koncert Hani Rybki z zespołem.

W niedzielę (15 czerwca) stoiska zostaną otwarte o godz. 8:30. O godz. 11:00 rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji piekarzy i wystawców; o godz. 11:15 - występ Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Soli Wieliczka. O godz. 12:00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie na plac Wolnica poświęconego chleba i wina. W programie znalazły się także: Edukacyjne warsztaty piekarskie; Zakończenie konkursu „Na Najlepszy Chleb XI Święta Chleba"; występy Zespołu Pieśni i Tańca z Raciborska z Lajkonikiem; występy zespołu Los Animales – pokaz salsy kubańskiej. Święto Chleba zakończy się o godz. 17:30.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezes Małopolskiej Izby Produktów Regionalnych, Tradycyjnych i Ekologicznych Antoni Madej.


 

Osoba odpowiedzialna:
MARCIN KANDEFER - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
MARTA SERAFIN
Data wytworzenia:
2014-06-13
Data publikacji:
2014-06-13
Data aktualizacji:
2014-06-13