Dokument archiwalny
Miasto Kraków zostało zakwalifikowane do przygotowania propozycji projektu Accessibility of Transport Systems (Dostępność systemów transportowych) w ramach konkursu ogłoszonego przez Komisję Europejską w 7. Programie Ramowym.

Podmiotami koordynującymi przygotowanie aplikacji do konkursu są TIS Consultores em Transportes (Portugalia), Uniwersytet w Hassalt (Belgia), Ligtermoet & Partners (Holandia), Rupprecht Consult (Niemcy), Sintef (Norwegia), TTR (Wielka Brytania), europejska sieć miast POLIS i europejska sieć organizacji działająca na rzecz osób starszych AGE-PLATFORM.


O partnerstwo w projekcie walczyło 11 europejskich miast, z czego do udziału w nim zaproszonych zostało jedynie 5. Zapewne nie bez znaczenia dla decyzji koordynatora było silne poparcie jednego ze współkoordynatorów aplikacji, firmy konsultingowej Rupprecht Consult, doceniającego dotychczasową, bardzo dobrą, współpracę z Krakowem przy realizacji projektów CIVITAS CARAVEL i AENEAS.


Założeniem projektu jest podjęcie i rozszerzenie dotychczasowych działań na rzecz poprawy dostępności transportu miejskiego dla szeroko rozumianej grupy osób o ograniczonej mobilności - w szczególności osoby starsze, rodzice z dziećmi, osoby niepełnosprawne.

 

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
MOSKWA JANUSZ - DYREKTOR BIURA
Osoba publikująca:
ANNA DŁUGOSZ
Data wytworzenia:
2012-01-30
Data publikacji:
2012-01-30
Data aktualizacji:
2012-02-14