Dokument archiwalny
Kraków ponownie wśród liderów unijnej pomocy

Znamy wyniki kolejnego rankingu Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 organizowanego przez „Gazetę Prawną" przy współudziale Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W dniu 29 września 2010r. podczas tegorocznej gali dla województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i świętokrzyskiego ogłoszono zwycięzców plebiscytu. W punktacji ogólnej, Kraków znalazł się na szóstym miejscu w naszym województwie. Po raz kolejny pozostajemy niekwestionowanym liderem w Małopolsce w kategorii liczba projektów i wartość dofinansowania z UE.

 

Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto wyróżnia miasta, które mają największe sukcesy w przyciąganiu środków unijnych ze wszystkich kategorii programów wsparcia. Podstawą rankingu są dane o podpisanych umowach o wsparcie, gromadzonych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ranking obejmuje dane o umowach zawartych do końca I kwartału 2010 . Wzięte zostały pod uwagę projekty unijnego budżetu 2007-2013. Przyznana punktacja jest sumą trzech wskaźników: wartości podpisanych umów do liczby mieszkańców, wartości umów do liczby projektów oraz liczby projektów przypadających na 1000 mieszkańców. Wartość dotacji dla Krakowa wyniosła prawie 2,8 mld zł, która została zagwarantowana dla prawie tysiąca projektów, finansowanych lub współfinansowanych ze środków UE. Dzięki aktywności Krakowa, w tym również jego samorządu, zmienia się oblicze miasta i standard życia jego mieszkańców.

 

Przypomnijmy, w ubiegłorocznej edycji rankingu „Gazety Prawnej" Kraków zajął trzecie miejsce, natomiast w roku 2008r. uplasowaliśmy się na miejscu dziewiątym. Tak więc od trzech lat pozostajemy w pierwszej dziesiątce liderów unijnej pomocy.


 

Podmiot publikujący:
BIURO FUNDUSZY EUROPEJSKICH
Osoba odpowiedzialna:
JANUSZ MOSKWA, DYREKTOR BIURA
Osoba publikująca:
Data wytworzenia:
2010-10-05
Data publikacji:
2010-10-05
Data aktualizacji:
2010-10-05