Dokument archiwalny
Podsumowanie wyników realizacji projektu: „Wiedza i praktyka w naukach matematyczno-przyrodniczych" w roku szkolnym 2009/2010.

„Wiedza i praktyka w naukach matematyczno-przyrodniczych" to nazwa projektu, w którym przez cały rok szkolny 2009/2010 uczestniczyło dziewięć krakowskich liceów. 8 czerwca (wtorek) o godz. 10.00 w Teatrze Ludowym odbędzie się gala podsumowująca tegoroczną edycję projektu.

 

Głównym celem projektu, adresowanego do uczniów klas I-III krakowskich liceów ogólnokształcących, jest podniesienie poziomu wiadomości i umiejętności z matematyki, fizyki, chemii, biologii czy geografii tych uczniów. Dotyczy to przede wszystkim uczniów, którzy uzyskali na egzaminie gimnazjalnym, w części matematyczno-przyrodniczej, wyniki na poziomie niskim lub średnim. W ten sposób uczestnicy otrzymują istotną pomoc w przygotowaniu się do matury.


Głównym realizatorem projektu, będącego częścią Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jest XI Liceum Ogólnokształcące działające w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Krakowie.
Dofinansowanie z EFS to prawie 2 mln zł na okres VIII2009-X2011. Pieniądze przeznaczone zostały na organizację dodatkowych zajęć z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, wycieczek edukacyjnych, konkursów z nagrodami oraz na wyposażenie pracowni w sprzęt multimedialny. Dodatkowe informacje o projekcie są dostępne na stronie http://wip.krakow.pl.


 

Podmiot publikujący:
BIURO FUNDUSZY EUROPEJSKICH
Osoba odpowiedzialna:
JANUSZ MOSKWA, DYREKTOR BIURA
Osoba publikująca:
Data wytworzenia:
2010-06-07
Data publikacji:
2010-06-07
Data aktualizacji:
2010-06-07