Dokument archiwalny
Most Dębnicki otwarty

O godzinie 6:30 poziom Wisły na Bielanach wyniósł 682 cm (stan alarmowy - 520 cm). Stan wałów jest na bieżąco monitorowany przez służby miejskie. Jak wykazały nocne kontrole wałów, w miejscach gdzie wczoraj doszło do pęknięć, sytuacja została opanowana. Przelotne opady deszczu nie wpływają na poziom wody.

Most Dębnicki został otwarty dla samochodów do 3,5 tony oraz dla komunikacji zbiorowej.

W dalszym ciągu trwają prace zabezpieczające w rejonie ulicy Wioślarskiej (wykonywanie rowków odwadniających koronę i wypełnianie pęknięć betonem) i Mostu Wandy. Wał w rejonie ulicy Wioślarskiej jest stabilny, prace mają charakter prewencyjny. O godz. 14:30 będzie tam dodatkowo pracować 38 więźniów.

Obecnie działania służb miejskich koncentrują się na wypompowywaniu wody z zalanych i podtopionych rejonów. Priorytetem jest wypompowywanie wody z budynków użyteczności publicznej oraz udrażnianie zalanych ulic.

Trwają prace zmierzające do otwarcia od jutra dla ruchu ulicy Nowohuckiej i ulic przyległych. Obecnie odpompowywana jest woda z ul. Nowohuckiej, porządkowana jest ul. Klimeckiego do ul. Saskiej oraz łatana nawierzchnia ul. Nowohuckiej w rejonie Koszykarskiej.

Kilkanaście osób ewakuowanych z rejonu ulic Płaszowskiej, Lipskiej, Saskiej przebywa w Hotelu PUHiT na Os. Złotej Jesieni. Osobom tym zapewniono ciepły posiłek oraz napoje. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przy ulicy za Torem 22 w dalszym ciągu wydaje mieszkańcom worki napełnione piaskiem, puste worki a także sam piasek. Do wydania przygotowano 5 tysięcy worków napełnionych piaskiem, 80 tysięcy pustych oraz piasek w nieograniczonej ilości.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że zniszczone wskutek powodzi przedmioty można składować przed budynkami (na skwerach), do czasu podstawienia kontenerów.

 


 

Podmiot publikujący:
WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
Osoba odpowiedzialna:
ANTONI NAWROT, DYREKTOR WYDZIAŁU
Data wytworzenia:
2010-05-21
Data publikacji:
2010-05-21
Data aktualizacji:
2010-05-21