Dokument archiwalny
Do Mieszkańców Miasta Krakowa w sprawie przekazywania pamiątek harcerskich na Wystawę 100-lecia Harcerstwa w Krakowie.

Drodzy Krakowianie!

7 października 2009 roku Rada Miasta Krakowa podjęła rezolucję w sprawie przekazywania pamiątek harcerskich na wystawę 100-lecia harcerstwa w Krakowie.
Dlatego też stojąc na czele Rady Miasta Krakowa, w jej imieniu zwracam się do Was z taką właśnie prośbą - pomóżmy stworzyć tę jakże ważną wystawę. Niech będzie ona wspólnym dziełem nas wszystkich.
Wszyscy dobrze wiemy o tym, że zasługi harcerstwa dla Krakowa i jego mieszkańców są nieocenione. Nadszedł więc czas, by choć w ten symboliczny sposób podziękować harcerzom.
W latach 2010-2011 właśnie Kraków będzie miejscem największych uroczystości 100-lecia ruchu harcerskiego. To w Krakowie odbędzie się Zlot 100-lecia, wielka wystawa 100-lecia, organizowane będą jubileusze najstarszych krakowskich drużyn. Miasto Kraków będzie patronować tym uroczystościom.
Dlatego też jeszcze raz proszę mieszkańców, posiadających pamiątki harcerskie, harcerskie dokumenty i symbole o przekazywanie ich do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Będę one eksponowane na wystawie 100-lecia, a także staną się podstawą kolekcji przyszłego Muzeum Ruchu Harcerskiego, który powstanie w Krakowie.

Czuwaj!

W imieniu Rady Miasta Krakowa
Małgorzata Radwan-Ballada
Przewodnicząca Rady

 


 

Podmiot publikujący:
KANCELARIA RADY MIASTA I DZIELNIC KRAKOWA
Osoba odpowiedzialna:
BEATA KOWALÓWKA, DYREKTOR KANCELARII
Osoba publikująca:
KONRAD SZUBA, INSPEKTOR
Data wytworzenia:
2009-10-29
Data publikacji:
2009-10-29
Data aktualizacji:
2010-04-21