Dokument archiwalny
20.02.2007 r. - Targi Pracy i Edukacji dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych „Młodzież-Praca-Perspektywy”.
Targi Pracy i Edukacji dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych „Młodzież-Praca-Perspektywy”.

Dnia 8 marca 2007 r. w godz. 10.00-14.00 w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1,
Al. Mickiewicza 5 (wejście od ul. Humberta), odbędą się Targi Pracy i Edukacji dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych „Młodzież-Praca-Perspektywy”.
Celem organizacji Targów jest pomoc młodzieży w poszukiwaniu pracy wraz
z możliwością bezpośredniego zatrudnienia. Targi będą również okazją do doskonalenia umiejętności poruszania się po współczesnym rynku pracy, uświadomienia potrzeby i znaczenia kształcenia przez całe życie oraz umiejętności szybkiego przekwalifikowania się zgodnie z potrzebami i wymogami lokalnego rynku pracy. Podczas targów pracodawcy różnych branż będą przedstawiać swoje oferty pracy dla młodych pracowników.
Uczniowie będą mieli również możliwość dokonania przeglądu oferty edukacyjnej prezentowanej przez krakowskie uczelnie: AGH, AP, Politechnika Krakowska i szkoły policealne, a także uzyskać informacje z zakresu doradztwa zawodowego. W ramach Targów odbędą się seminaria dla nauczycieli i warsztaty dla młodzieży prowadzone przez wykładowców uczelni krakowskich, nadinspektora PIP, doradców zawodowych i inne osoby. Tematyka zajęć będzie dotyczyła spraw przyszłych pracowników, otwierania i prowadzenia własnej firmy, umiejętności poruszania się po rynku pracy. Będą również omawiane zagadnienia związane z pracą w krajach Unii Europejskiej.
Organizatorzy przedsięwzięcia to: Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie wspólnie z OHP Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego.
Załączniki:
Zgłoszenie pracodacy 2
Zgłoszenie pracodawcy 2
Zgłoszenie pracodawcy 1
Zgłoszenie szkoły
Harmonogram targów
Zaproszenie

 

Podmiot publikujący:
WYDZIAŁ EDUKACJI
Osoba odpowiedzialna:
JACEK MATUSZEK, DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
STANISŁAW ZAMOJSKI, INSPEKTOR
Data wytworzenia:
2007-02-21
Data publikacji:
2007-02-21
Data aktualizacji:
2007-05-29