Dokument archiwalny
Życzenia Wielkanocne od Prezydenta Miasta Krakowa i Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

Życzenia Wielkanocne od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca.

Szanowni Państwo,

 

Tegoroczne Święta Wielkanocne to najprawdopodobniej najbardziej nietypowe święta w życiu większości z nas… Nie zrobimy wielu rzeczy, które zdawały się dotychczas kwintesencją tego wspólnego czasu, nie odbędzie się wiele spotkań.

 

Nie spotykamy się również, niestety, przed Bazyliką Mariacką na naszym tradycyjnym wielkosobotnim święceniu, które od wielu lat stanowiło szczególny moment tego dnia. Byliśmy gotowi, jak co roku, przygotować krakowskie chlebki-kukiełki z krzyżem i życzeniami, jaja gotowane w cebuli, byliśmy gotowi zaprosić wyjątkowych gości, krakowski restaurator pan Jacek Łodziński miał szykować świąteczny stół pełen wspaniałości, które miały trafić na wielkanocne spotkanie najbardziej potrzebujących - podopiecznych kuchni św. Brata Alberta.

 

Pozostaniemy jednak w domach. Wierzę, że pozostaniemy z poczuciem wspólnoty i dzielenia odpowiedzialności za to, abyśmy te Święta spędzili zdrowo i bezpiecznie.

 

I tego właśnie wszystkim Krakowianom pragnę dziś życzyć. Niech ta niezwykła Wielkanoc upłynie wszystkim Państwu w możliwie dobrym samopoczuciu i w atmosferze przepełnionej nadzieją na to, że już wkrótce będziemy mogli pożegnać ten trudny czas.

 

Zdrowych i bezpiecznych Świąt!

 

Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa
 

 

Życzenia Wielkanocne od Prezydenta Miasta Kra


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
ANNA FRANKIEWICZ - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
IZABELA HAUPT
Data wytworzenia:
2020-04-06
Data publikacji:
2020-04-06
Data aktualizacji:
2020-04-08