Dokument archiwalny
Zawieszenie programu Odpowiedzialnej Sprzedaży

W ubiegłym roku w Urzędzie Miasta Krakowa została podpisana umowa społeczna, z udziałem krakowskich przedsiębiorców prowadzących detaliczną sprzedaż napojów alkoholowych, pn. Krakowskie Porozumienie – Dobre Praktyki w Zakresie Odpowiedzialnej Sprzedaży. Ma ono na celu wypracowanie dobrych praktyk w zakresie detalicznej sprzedaży alkoholu, ze szczególnym uwzględnieniem dobrowolnego ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu. W ramach Porozumienia, przedsiębiorcy zobowiązali się między innymi do niesprzedawania alkoholu w godzinach od 24.00 do 5.30, wykazując społeczną odpowiedzialność za prowadzenie tego typu działalności. Na chwilę obecną w Porozumieniu bierze udział ok. 150 sklepów.

 

Tymczasem aktualnie epidemia koronawirusa spowodowała bardzo poważne załamanie gospodarcze. Warto wziąć pod uwagę, że do Porozumienia przystąpili w zdecydowanej większości lokalni, krakowscy przedsiębiorcy, których sytuacja gospodarcza w dobie kryzysu jest bardzo ciężka, a w konkurencji z zachodnimi sieciami nie mają dużych szans ekonomicznych.

 

W tej sytuacji, postanawiamy zawiesić obowiązywanie Krakowskiego Porozumienia – Dobre Praktyki w Zakresie Odpowiedzialnej Sprzedaży na czas epidemii, biorąc pod uwagę interes ekonomiczny krakowskich przedsiębiorców. Jednocześnie przypominamy o konieczności przestrzegania obowiązujących zasad sprzedaży napojów alkoholowych, w szczególności zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym.

 

Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych

Tomasz Popiołek

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
TOMASZ POPIOŁEK - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
ROBERT POPENDA
Data wytworzenia:
2020-04-03
Data publikacji:
2020-04-03
Data aktualizacji:
2020-04-03