Dokument archiwalny
Odwołanie Nocy Muzeów w Krakowie

KOMUNIKAT

 

Stałej Konferencji Dyrektorów Muzeów Krakowskich

oraz

Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa

 

w sprawie odwołania Nocy Muzeów w Krakowie

 

 

Z uwagi na panującą w Polsce epidemię koronawirusa, zamknięciem dla publiczności wszystkich instytucji kultury oraz wprowadzeniem przez rząd RP kolejnych zakazów i ograniczeń, planowana w terminie 15/16 maja tego roku NOC MUZEÓW W KRAKOWIE nie odbędzie się!

 

W sytuacji, kiedy cały świat zmaga się z epidemią, naszym obowiązkiem jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania instytucji oraz zabezpieczenie naszego wspólnego dobra, jakim są zbiory muzealne.

Mimo wielu ograniczeń krakowskie muzea kontynuują swoją misję. Każde z nich, w miarę swoich możliwości i posiadanych zasobów, stara się utrzymywać kontakt z publicznością poprzez swoje strony internetowe oraz media społecznościowe. W ten sposób, na niespotykaną do tej pory skalę, muzea są nadal „otwarte”, udostępniając swoje zbiory on-line, organizując wirtualne oprowadzania po zamkniętych dla zwiedzających galeriach i wystawach, czy przygotowując specjalne zajęcia edukacyjne czy wykłady. Ta wielka aktywność placówek muzealnych oraz innych instytucji kultury to zjawisko, które ma już charakter globalny. Muzea i muzealnicy chcą być i są blisko ludzi, każdego dnia udowadniając, że nawet w „czasach zarazy” jest to możliwe.

 

Tak jak wszyscy czekamy na moment, w którym będziemy znowu mogli wyjść na ulicę, wrócić do normalnej pracy, kiedy ponownie otworzymy drzwi do nie tylko krakowskich muzeów.

 

Katarzyna Olesiak

Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Urzędu Miasta Krakowa

 

Marek Świca

Przewodniczący Stałej Konferencji Muzeów Krakowskich -

Dyrektor Muzeum Fotografii w Krakowie

 

 

 


 

Osoba odpowiedzialna:
KATARZYNA OLESIAK - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
BOGUSŁAWA PRESZ
Data wytworzenia:
2020-03-25
Data publikacji:
2020-03-25
Data aktualizacji:
2020-03-25