Dokument archiwalny
CEIDG - KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Szanowny Przedsiębiorco,

 

uprzejmie informujemy, że w zaistniałej sytuacji wszystkie wnioski składane w Urzędzie Miasta Krakowa w zakresie spraw związanych z wpisami w CEIDG zostaną zrealizowane w późniejszym termie. Powodem jest brak możliwości potwierdzenia tożsamości składającego wniosek do CEIDG – obowiązek wynikający z przepisów prawa.

 

Ponadto informujemy, że wniosek można złożyć:

1. on-line za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej CEIDG (www.ceidg.gov.pl) i podpisania go za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub certyfikatu kwalifikowanego,

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy/chce-zalozyc-firme-jednoosobowa-samozatrudnienie/jak-zarejestrowac-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza-przez-internet-krok-po-kroku/jak-zarejestrowac-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza-przez-internet-krok-po-kroku

 

2. wysłać tradycyjną pocztą do Urzędu Miasta Krakowa, w tym przypadku własnoręczność podpisu powinien poświadczyć notariusz.

 

Dodatkowo przypominamy, że zgłoszenie zmiany, zawieszenia, wznowienia lub zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej, przedsiębiorca będzie mógł dokonać w dowolnym terminie (nawet z datą wsteczną) tak, aby wpis zawierał dane zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy.

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
TOMASZ POPIOŁEK - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
ROBERT POPENDA
Data wytworzenia:
2020-03-20
Data publikacji:
2020-03-20
Data aktualizacji:
2020-03-30