Dokument archiwalny
Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa informuje o utrudnieniach w obsłudze w sprawach dowodów osobistych oraz ewidencji ludności.

W związku z wdrożeniem z dniem 4 marca 2019 r. dowodów osobistych z warstwą elektroniczną nastąpią przerwy techniczne w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych i wystąpią pewne utrudnienia w załatwianiu spraw w zakresie dowodów osobistych i ewidencji ludności.

 

Wnioski papierowe o wydanie „starego” dowodu osobistego będzie można składać tylko do piątku 1 marca br., do godz. 11.30 w następujących lokalizacjach Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa:

1/ al. Powstania Warszawskiego 10 - Centrum Administracyjne,

2/ ul. Wielicka 28A,

3/ os. Zgody 2

 

W dniach od 1 marca od godz. 12.00 do 4 marca br. nie będzie możliwości wydania spersonalizowanych dowodów osobistych.

 

Nastąpi także czasowe wyłączenie możliwości złożenia wniosku o dowód osobisty przez Internet. Usługa online wnioskowania o dowód osobisty będzie wyłączona w nocy z 26 na 27 lutego br. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca br.

 

W dniu 1 marca (piątek) oraz 2 marca (sobota) br. Punkty Obsługi Mieszkańców w Galerii Handlowej Bronowice, w Galerii Handlowej Bonarka oraz w Galerii Handlowej Serenada nie będą obsługiwać mieszkańców w sprawach dowodów osobistych. W dniu 2 marca ( sobota) Punkty Obsługi Mieszkańców w wymienionych galeriach nie będą obsługiwać mieszkańców także w sprawach ewidencji ludności.

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
TOMASZ POPIOŁEK - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
JOLANTA ŁABĘDŹ
Data wytworzenia:
2019-02-22
Data publikacji:
2019-02-22
Data aktualizacji:
2019-02-22