Jak sprawdzić czy na danej działce znajduje się: osuwisko, teren zagrożony osuwaniem się mas ziemnych lub obszar predysponowany do występowania ruchów masowych o spadkach terenu powyżej 12%?
Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa pod adresem https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=107693 zamieszczony jest Rejestr terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi oraz terenów, na których ruchy te występują, który stanowią:
„Mapa osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi w skali 1:10 000, powiat Miasto Kraków, woj. małopolskie”, A. Wójcik, S. Kamieniarz, M. Wódka, 2018r;
Objaśnienia do Mapy Osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi Skala 1: 10 000, powiat Miasta Kraków, woj. małopolskie, S. Kamieniarz, M. Wódka, 2018r;
Tabelaryczne zestawienie osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi występujących na terenie miasta Krakowa;
Karty Rejestracyjne Osuwisk oraz Karty Rejestracyjne Terenów Zagrożonych.
W celu sprawdzenia, czy na danej działce znajduje się osuwisko, teren zagrożony osuwaniem się mas ziemnych lub obszar predysponowany do występowania ruchów masowych o spadkach terenu powyżej 12%, można również posłużyć się mapą „Przestrzeń miejska i planowanie” dostępną na Miejskiej Platformie Internetowej Magiczny Kraków pod adresem: http://krakow.pl/plan:
w menu w lewym górnym rogu mapy należy wybrać wyszukiwanie (lupa) w obrębie warstwy „Działki” i podać niezbędne informacje (jednostka ewidencyjna, numer obrębu, numer działki) w celu zlokalizowania danej działki na mapie,
w menu w prawym górnym rogu mapy należy teraz wybrać opcję „Lista warstw” i zaznaczyć warstwę operacyjną: „Mapa osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi - SOPO 2023 II półrocze” wraz z podwarstwami oraz "Geologia" z podwarstwą "Spadki terenu powyżej 12%"
w przypadku gdy na danej działce, po zaznaczeniu wyżej wymienionych warstw operacyjnych pojawi się szrafura, jej znaczenie można sprawdzić w menu w prawym górnym rogu mapy, wybierając opcję „Legenda”.