Dokument archiwalny

Już 17 maja zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny do udziału w biegu rodzinnym organizowanym przez Gminę Miejską Kraków.


Wszystkie rodziny, które cenią sobie wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego, zapraszamy do wzięcia udziału w biegu rodzinnym, który odbędzie się w ramach IX Mini Cracovia Maraton organizowanego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Klasyfikacja rodzin to wspaniała okazja do międzypokoleniowej integracji, a także do dobrej zabawy, w której mogą uczestniczyć zarówno najmłodsi jak i najstarsi członkowie rodzin – dający dobry przykład młodemu pokoleniu – mówi Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

 

Bieg rodzinny rozpocznie się o godzinie 15.00 na Błoniach Krakowskich. Mogą w nim uczestniczyć zespoły mieszane, minimum czteroosobowe (max. sześcioosobowe). W składzie każdego zespołu musi startować przynajmniej jedno dziecko (osoba, która nie ukończyła

 

18 roku życia) oraz jedno z rodziców lub dziadków. Zgłoszenia uczestnictwa w Klasyfikacji rodzin można dokonywać wyłącznie w Biurze Zawodów. Opłata startowa wynosi 25 zł od zespołu. Szczegółowe informacje oraz regulamin IX Mini Cracovia Maratonu znajdują się na stronie www.zis.krakow.pl. Na zwycięzców biegu czekają atrakcyjne nagrody i puchary.

 

Wszystkich zainteresowanych sportem i wspólną dobrą zabawą zapraszamy na Błonia już w godzinach przedpołudniowych. Zostanie tam utworzona strefa rodzinna, w której każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Miłośnicy klocków Lego będą mogli wziąć udział w wielkim budowaniu. Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino zaprasza na zajęcia sportowe oraz na malowanie twarzy. A wszyscy miłośnicy koszykówki będą mogli wziąć udziałw treningu przygotowanym przez Fundację Marcina Gortata.


Klasyfikacja Rodzin odbywa się w ramach kampanii Kraków stawia na rodzinę, którą Gmina Miejska Kraków organizuje już po raz czwarty. Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, nie tylko z Krakowa do spędzenia biegowej soboty razem z nami na Błoniach – zachęca Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.