Dokument archiwalny

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy do udziału w konkursie SŁONECZNIKI 2012, którego organizatorem jest portal CzasDzieci.pl 

 

Partnerem akcji jest Gmina Miejska Kraków.

 

 

 

Podstawowym założeniem konkursu jest oddanie głosu rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego.

 

 

Przez cały czerwiec Rodzice zgłaszali (poprzez formularz dostępny na stronie internetowej akcji) oraz komentowali najwartościowsze wydarzenia, w których uczestniczyli.  Przypisywali również inicjatywom kategorie: język, logika, sztuka wizualna, muzyka, ruch lub przyroda – odpowiadające danym sferom rozwojowym dziecka. Dbanie o rozwój tych sfer jest istotnym kryterium wyboru zwycięzców. Inicjatywy, które otrzymały najwięcej zgłoszeń, bądź których uzasadnienia wyboru zdecydowanie przekonywały o wartości wydarzenia zostały nominowane do II etapu konkursu (lipiec).

 

 

Na oficjalnej stronie akcji www.sloneczniki.czasdzieci.pl można zobaczyć, jakie wydarzenia zostały dostrzeżone w tym roku przez Rodziców, jako szczególnie warte uwagi.

 

 

Ale przede wszystkim można samemu oddać głos na swoich faworytów! Ostateczny wynik zależy teraz tylko od Rodziców - zwycięzcy lipcowego głosowania otrzymają we wrześniu, podczas uroczystej gali rozdania nagród w konkursie Słoneczniki 2012, Nagrodę Rodziców. Można również skomentować swój wybór, co zwiększa dodatkowo szansę danych inicjatyw na zdobycie nagrody głównej - Statuetki Złotego Słonecznika 2012.

 

 

 

Lista nominowanych inicjatyw oraz ankieta głosowania znajduje się tutaj:

 

http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-krakow-2012.php

 

 

 

Słoneczniki odbywają się już po raz drugi. Pierwsza edycja objęła swoim zasięgiem Miasto Kraków, jednak pozytywne przyjęcie oraz liczne głosy o potrzebie podobnej akcji w stolicy zaważyły na rozszerzeniu konkursu. Dlatego Słoneczniki 2012 odbywają się równolegle w Warszawie i Krakowie.