BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2016-02-19 Odnawiamy pomniki

Do końca czerwca 2016 roku potrwa remont pomnika Grunwaldzkiego, który znajduje się na placu Matejki w Krakowie. Jego koszt to ponad 150 tys. zł. Prace konserwatorskie, już w mniejszym zakresie, planowane są także w tym roku przy pomniku Adama Mickiewicza w Rynku Głównym, który wymaga oczyszczenia.

Metka i dziennik zmian2016-02-19 Nowa kładka w Łagiewnikach

Trwa budowa nowej przeprawy przez Wilgę. Czterdziestometrowa kładka pieszo – rowerowa powstaje w Łagiewnikach i będzie ułatwiać poruszanie się turystów, chcących odwiedzić krakowskie sanktuaria.

W tym momencie robotnicy realizują przyczółki po obu stronach rzeki. Wszystkie prace budowlane zakończą się w czerwcu 2016 roku. Z inwestycji korzystać może nawet 2 mln osób rocznie, które – jak wynika z badań ruchu turystycznego – odwiedzają krakowskie sanktuaria. Turystyka sakralna to to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi lokalnego rynku turystycznego.

Metka i dziennik zmian2016-02-19 Jak zmienia się ZIKiT? Tak, jak zmienia się Kraków

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie to największa jednostka miejska, zajmująca się tematyką, która jest bliska wszystkim krakowianom i wpływa na codzienne funkcjonowanie miasta. To tutaj zapadają decyzje dotyczące komunikacji miejskiej, ruchu drogowego, modernizacji dróg i torowisk, infrastruktury rowerowej, remontów chodników i placów. Zadania ZIKiT realizowane są w skali wielkich inwestycji unijnych jak również drobnych remontów. W każdej z tych dziedzin ZIKiT stara się wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców i stawia na innowacyjność.

Metka i dziennik zmian2016-02-19 Działania ZIKIT na rzecz czystego powietrza

Zmniejszenie liczby samochodów w Śródmieściu, zwiększenie atrakcyjności podróży komunikacją miejską, budowanie alternatywy dla transportu indywidualnego oraz wprowadzanie preferencji dla ruchu pojazdów ekologicznych – to najważniejsze założenia walki o czyste powietrze w Krakowie, w którą zaangażowany jest także Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Metka i dziennik zmian2016-02-16 Wiosną ruszą naprawy torowisk

Kontynuacja przebudowy torowiska na I obwodnicy zaplanowana jest na drugą połowę 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, nie będzie prowadził innych prac na torach. Najwięcej z nich zaplanowanych jest na wiosnę.

Metka i dziennik zmian2016-02-16 Oznakowanie podczas ŚDM - wykonawca poszukiwany

Szczegółowe rozwiązania komunikacyjne, związane z odbywającymi się w lipcu w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży, będą znane w marcu. Jednak już teraz Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na opracowanie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu, obowiązującej w Krakowie w trakcie uroczystości.

Metka i dziennik zmian2016-02-16 Kapliczki do remontu

W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowuje się także do remontów i konserwacji przydrożnych kapliczek. Na odnowę obiektów zabytkowych – kapliczek, pomników, rzeźb znajdujących się pod opieką Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zarezerwowanych jest w budżecie miasta 500 tysięcy złotych.

Metka i dziennik zmian2016-02-09 Statuetka dla ZIKiT-u

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie otrzymał dzisiaj podziękowania od Waldemara Domańskiego, przewodniczącego Zespołu Zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie, za współpracę w kampanii społecznej realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 r. - "Pogromcy Bazgrołów".

ZIKiT był odpowiedzialny za koordynację umów dotyczących promocji kampanii, w tym organizacji Pikników Sąsiedzkich i happeningów. Za pracę otrzymaliśmy piękną statuetkę, za którą bardzo dziękujemy!

Metka i dziennik zmian2016-02-09 Patrol ZIKiT-u po stronie mieszkańców

W ubiegłym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zainicjował intensywniejsze kontrole pasa drogowego, a kilka takich interwencji zostało opisanych na naszej stronie internetowej. Akcja została przyjęta entuzjastycznie przez mieszkańców, którzy wielokrotnie skarżyli się na zabarykadowane chodniki czy zagrodzone fragmenty ulic, na które to działania – jak się później okazywało – nikt nie udzielił zezwolenia. Zapowiadamy zatem, że kontrole z taką samą częstotliwością będą kontynuowane w tym roku.

Metka i dziennik zmian2016-02-09 Przebudowa ul. Igołomskiej

Trwa pierwszy etap przebudowy ul. Igołomskiej, czyli jednej z bram wjazdowych do miasta. W przyszłości wspólnie z trasą S7 droga ta przejmie znaczną ilość ruchu samochodowego, który teraz kierowany jest do Krakowa.