BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2016-03-14 Pierwsze inwestycje w 2016

Rozpoczynają się pierwsze naprawy ulic w Krakowie, ale ze względu na sprzyjającą pogodę, ZIKiT rozpoczął już część inwestycji, takich jak np. budowa nowych dróg, chodników, oświetlenia na Bulwarach Wiślanych oraz integracyjnego ogródka jordanowskiego przy ul. Meissnera.

Metka i dziennik zmian2016-03-14 Remont ul. Piastowskiej i ul. Reymonta

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w poniedziałek (14.03) rozpoczynają się remonty dwóch ważnych ulic w Krowodrzy i Zwierzyńcu. Początkowo prace skupią się na wymianie krawężników i układaniu chodników, wymiana asfaltu rozpocznie się pod koniec maja.

Metka i dziennik zmian2016-03-02 Jeszcze mniejszy pobór prądu

Kilkadziesiąt procent mniej prądu, w porównaniu do obecnie stosowanych technologii oświetlenia miasta, mogą pobierać latarnie uruchomione w ramach systemu, nad którym pracuje AGH i ZIKiT.

Metka i dziennik zmian2016-03-01 Jak zmienia się Kraków dla rowerzystów?

Planowane są kolejne trasy rowerowe. Do 2019 roku ma ich powstać 140 km i dzięki temu Kraków zyska wygodne połączenia rowerowe z ościennymi gminami. Dobiegają także końca negocjacje w sprawie uruchomienia roweru miejskiego w trybie koncesji. W założeniu ma to być najnowocześniejszy rower miejski w kraju i jeszcze bardziej dostępny. Do sierpnia 2017 r. w 150 stacjach rowerowych krakowianie będą mogli skorzystać z 1500 pojazdów, które będą mogli wypożyczać przez cały rok.

Metka i dziennik zmian2016-03-01 Informacja o Budżecie Obywatelskim w galeriach handlowych

Przez cztery dni marca inspektorzy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu będą udzielać mieszkańcom informacji na temat budżetu obywatelskiego. Punkty informacyjne znajdą się w galeriach handlowych. Przypominamy, że trwa właśnie trzecia edycja projektu. Przez cały marzec można składać propozycje zadań.

Metka i dziennik zmian2016-03-01 Raport z konsultacji społecznych - tramwaj na Azory

Na stronie internetowej Miejskiego Centrum Dialogu dostępny jest raport z konsultacji społecznych, prowadzonych dla budowy linii tramwajowej KST etap III (os. Krowodrza Górka - os. Azory). Konsultacje były prowadzone w okresie od 5 listopada do 4 grudnia 2015 r. Pełna treści raportu dostępna jest TUTAJ.

Metka i dziennik zmian2016-02-23 Działania ZIKiT na rzecz czystego powietrza

Zmniejszenie liczby samochodów w Śródmieściu, zwiększenie atrakcyjności podróży komunikacją miejską, budowanie alternatywy dla transportu indywidualnego oraz wprowadzanie preferencji dla ruchu pojazdów ekologicznych – to najważniejsze założenia walki o czyste powietrze w Krakowie, w którą zaangażowany jest także Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Metka i dziennik zmian2016-02-23 Nie płoszmy SOWY

W ostatnich dniach jeden z krakowskich dzienników przypomniał temat, prowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową w 2015 roku, kontroli projektu SOWA. Po tej publikacji odebraliśmy wiele sygnałów od zaniepokojonych mieszkańców, dlatego wyjaśniamy: RIO zakończyło kontrolę projektu SOWA pod koniec zeszłego roku i nie stwierdziło naruszenia w zakresie dyscypliny finansów publicznych przez pracowników ZIKiT.

Metka i dziennik zmian2016-02-23 Remont schodów wawelskich

Trwają prace naprawcze schodów prowadzących na Zamek Królewski na Wawelu, które umożliwiały wejście na wzgórze od ul. Bernardyńskiej. Remont potrwa do końca lutego.

Turyści mogą dostać się na wzgórze podejściem od strony ul. Podzamcze. Prace będą kosztować ok. 60 tys. zł. Konieczna jest naprawa zniszczonej kamiennej nawierzchni, wyrównanie stopni i krzywych krawężników.

Metka i dziennik zmian2016-02-23 Pochylnia przy ul. Konopnickiej

Budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych przy przejściu przy ul. Konopnickiej (po stronie dawnego Hotelu Forum) coraz bliższa realizacji. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnął przetarg na wykonawcę dokumentacji tego zadania. Pochylnia ma powstać w tym roku i będzie kosztować ok. 200 tysięcy złotych.