BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2016-03-24 TAXI pod Tauron Arena Kraków

Prawdopodobnie w sierpniu ruszy budowa zatoki dla taksówek przy TAURON Arenie Kraków. Nowe miejsce postoju przy ul. Lema jest inicjatywą Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków oraz środowiska taksówkarskiego i powstanie przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Metka i dziennik zmian2016-03-23 Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie w okresie Świąt Wielkanocnych

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi informuje, że Komunikacja Miejska w Krakowie w tych dniach funkcjonować będzie bez dodatkowych ograniczeń:

Metka i dziennik zmian2016-03-23 Emaus 2016

W dniu 28 marca 2016 r. w związku z odpustem Emaus zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie Salwatora.

Metka i dziennik zmian2016-03-18 Przebudowa ul. Dygasińskiego

W związku z planowanym przygotowywaniem do realizacji inwestycji „Przebudowa al. Dygasińskiego na odcinku od ul. Prostej do ul. Bieżanowskiej”, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje o możliwości przyłączenia przyległych posesji do zaprojektowanego kanału opadowego w pasie drogowym, w oparciu o indywidualne projekty przyłączy oraz wymagane dokumenty formalno-prawne (uzyskane kosztem i staraniem właścicieli posesji).

Metka i dziennik zmian2016-03-18 Harmonogram remontów nakładkowych w Podgórzu: Nowosądecka, Brożka, Zakopiańska

Zgodnie z zapowiedziami przedstawiamy plan pracy przy nakładkach drogowych w Podgórzu. Jest on dostosowany do sytuacji drogowej w mieście, a szczególnie do utrudnień związanych z budową łącznicy PKP. Uległy zmianie terminy remontów zleconych przez ZIKiT, jak również sposób ich wykonania – jeszcze więcej prac będzie realizowanych nocami i w weekendy. Informacje dla mieszkańców przekazujemy całą dobę pod numerem telefonu 12 616 75 55 oraz na stronie internetowej www.zikit.krakow.pl.

Metka i dziennik zmian2016-03-16 Dlaczego kontrapas na Powstańców Śląskich to nie jest najlepsze rozwiązanie?

Wśród niektórych dziennikarzy panuje przekonanie, że istnieje idealne i bardzo proste rozwiązanie dla każdego problemu drogowego, tylko urzędnicy nie mogą na nie wpaść, albo po prostu są głusi na głos mieszkańców. Otóż nie są. I nie ma idealnych rozwiązań, nawet jeśli dziennikarzom tak się wydaje.

 Dla przykładu weźmy ostatni artykuł poświęcony wytyczeniu dodatkowego pasa (kontrapasa) dla jadących al. Powstańców Śląskich w kierunku Powstańców Wielkopolskich. Dziennikarz pyta dlaczego nikt nie pomyślał o tym, żeby taki pas wytyczyć i przedstawia proste rozwiązanie. Pomija przy tym fakt, że to rozwiązanie było analizowane, ale zostało odrzucone.

 

Metka i dziennik zmian2016-03-15 Ruszył remont na ul. Piastowskiej

Nowe chodniki, krawężniki i przy okazji naprawa awarii gazociągu – tak w skrócie przebiega początek prac na ul. Piastowskiej (między ul. Reymonta i Armii Krajowej). Roboty brukarskie potrwają do około 20 maja, w następnej kolejności zostanie wymieniony asfalt. Kierowcy skarżyli się na zły stan drogi.

Metka i dziennik zmian2016-03-15 Kiedy nakładki?

Podajemy nowe terminy remontów nakładkowych. Przypominamy, że po konsultacji z policją i z uwagi na duże utrudnienia, związane z inwestycją kolejową, ZIKiT przesunął o kilka dni niezbędne remonty ulic. Dłuższe opóźnienie ich rozpoczęcia nie jest wskazane ze względu na konieczność zakończenia prac przed wzmożonym ruchem podczas Światowych Dni Młodzieży.

Metka i dziennik zmian2016-03-15 Uwaga, rusza przebudowa węzła S7. Będą zmiany w komunikacji miejskiej.

W piątek 18 marca około godz. 24.00 rozpoczną się prace związane z budową węzła drogi S7 z ul. Igołomską i Ptaszyckiego w rejonie Kopca Wandy. Inwestycję prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Krakowie. Z tego powodu pasażerów czekają zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów. Ruch samochodowy zostanie utrzymany, kierowcy mogą jednak natrafić na chwilowe zawężenia drogi.

Metka i dziennik zmian2016-03-14 Sprawdź odjazdy tramwajów w Internecie

ZIKiT testuje stronę, na której można sprawdzić czas odjazdów tramwajów z każdego przystanku na terenie miasta. Strona dostępna jest pod adresem www.ttss.krakow.pl.