BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2016-05-06 Skandia Maraton Lang Team

W sobotę 7 maja 2016 r. w godzinach 10:45 – 16:30 odbędzie się impreza rowerowa „Skandia Maraton Lang Team”.

Metka i dziennik zmian2016-05-06 7-8 maja - zmiany w organizacji ruchu

W dniu 07.05.2016 r. pomiędzy godz. 7.00 a godz. 17.00 w związku z Pielgrzymką ze Słowacji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. św. Siostry Faustyny.

Metka i dziennik zmian2016-05-06 #MobilnyKraków - spotkanie z mieszkańcami

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, wspólnie ze spółką Miejska Infrastruktura, Wydziałem Gospodarki Komunalnej oraz Dzielnicą XIII zapraszają na organizawane w najbliższą środę spotkanie. Jego celem będzie omówienie problemów komunikacyjnych okolic ulicy Kalwaryjskiej i wspólne zastanowienie się nad możliwymi rozwiązaniami, które pozwolą polepszyć komunikację w tym rejonie miasta.

Zapraszamy w środę o godzinie 18 do Kinoteatru Wrzos (ul. Zamoyskiego 50) wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami odnośnie sposobu w jaki powinna być kształtowana polityka transportowa w tym rejonie miasta.

 

Spotkanie organizowane jest jako pierwsze z planowanego cyklu spotkań pt.

Metka i dziennik zmian2016-05-06 Wyłączenie sygnalizacji świetlnej na dole r. Mogilskiego

Podczas remontu torowiska na ul. Westerplatte testowaliśmy funkcjonowanie r. Mogilskiego z wyłączoną sygnalizacją na jego dolnym poziomie. Rozwiązanie bardzo spodobało się pieszym a i motorniczowie nie zgłaszali do niego uwag. Dlatego od dzisiaj sygnalizacja ta będzie wyłączona na wzór sygnalizacji przy Poczcie Głównej czy Filharmonii. Na górnym poziomie ronda sygnalizacja będzie natomiast działała jak obecnie.

Metka i dziennik zmian2016-04-12 Nowy buspas na ul. Powstańców Wielkopolskich

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W nocy z 17 na 18 kwietnia PKP PLK wprowadzi nowe ograniczenia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Wielickiej, w rejonie budowy łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki.

Metka i dziennik zmian2016-04-12 Co można zrobić za milion złotych?

Inwestorzy coraz chętniej współpracują z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Dzięki zawartym porozumieniom, przy nowych inwestycjach w Krakowie, powstają nowe ulice i chodniki lub stare przechodzą gruntowną przebudowę. Tak było w przypadku ulicy Witosa, gdzie prywatna firma (Lidl) przebudowała m.in. skrzyżowanie. Prace trwały od sierpnia 2015 do lutego 2016 i kosztowały inwestora ponad milion złotych.

Metka i dziennik zmian2016-04-08 Gotowa droga do Brzegów

Prawie 1,3 km mierzy krakowski odcinek drogi, która poprowadzi pielgrzymów od węzła Rybitwy do Brzegów pod Wieliczką. Nowa inwestycja ułatwi również dojazd do Krakowskiego Węzła Drogowego i usprawni poruszanie się od północnej części Wieliczki do Węzła S-7. Budowę zrealizowała firma Skanska.

Metka i dziennik zmian2016-04-08 Lepszy dojazd do Muzeum Lotnictwa

W poniedziałek 11 kwietnia rozpocznie się planowany na 1,5 tygodnia remont ulicy Markowskiego. Nowa nawierzchnia i chodnik zapewnią wygodniejszy dojazd zarówno do Muzeum Lotnictwa Polskiego jak i do zlokalizowanych przy tej ulicy osiedli.

Metka i dziennik zmian2016-04-04 Jaśniej, taniej...SOWA

W ostatnich dwóch miesiącach ubiegłego roku (listopadzie i grudniu 2015) Kraków zaoszczędził prawie 200 tysięcy złotych na oświetleniu ulicznym, które wymieniono w ramach programu SOWA. Planowane roczne oszczędności, z uwzględnieniem konserwacji, mają wynieść ponad milion złotych. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

Metka i dziennik zmian2016-03-24 Oświetlone bulwary coraz bliżej!

Tuż po świętach rozpocznie się montaż lamp oświetleniowych i iluminacji na Bulwarze Kurlandzkim, tj. od Mostu Kotlarskiego do Mostu Piłsudskiego. Natomiast do końca kwietnia potrwają prace przy budowie  oświetlenia na Bulwarze Czerwieńskim (od Mostu Dębnickiego do Grunwaldzkiego). Dzięki temu krakowianie będą czuć się nad Wisłą bezpieczniej, a atrakcyjne miejsce spacerowe zyska dodatkowe walory estetyczne. Koszt całej inwestycji to 1,9 mln zł.