BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2016-05-20 Przyszłość ulicy Kościuszki. Mieszkańcy zabrali głos w dyskusji

Więcej zieleni czy miejsc postojowych? Gdzie umieścić pętlę autobusową? Czy przywrócenie przejścia dla pieszych w rejonie al. Krasińskiego będzie zmianą na lepsze czy na gorsze? Wczorajsze konsultacje na Zwierzyńcu w sprawie przebudowy ulicy Kościuszki trwały ponad trzy godziny, wzięło w nich udział blisko sto osób, a pytań było tak dużo, że mieszkańcy chętni do zabrania głosu, wpisywali się na listę.

Metka i dziennik zmian2016-05-17 LOT odleciał. Szukamy nowej nazwy do przystanku

„Stary Kleparz”, „Długa”, „Basztowa” a może jak dotąd – „Basztowa LOT”? Pytamy o zdanie krakowian, jak teraz powinien nazywać się przystanek tramwajowy przy dawnej siedzibie LOT-u. Po przeprowadzce biura podróży z ul. Basztowej, nazwa przestała być aktualna i może należy ją zmienić? Chyba, że mieszkańcy przywiązali się do niej tak bardzo, że wolą aby pozostała jako zwyczajowo przyjęta.

Metka i dziennik zmian2016-05-17 Więcej lamp w każdej dzielnicy

Nowe oświetlenie pojawi się na nowych ulicach, ale przede wszystkim tam, gdzie takie zapotrzebowanie zgłosili nam mieszkańcy. Czasem są to reprezentatywne i oblegane miejsca, jak np. Bulwary Wiślane czy centrum Nowej Huty, a czasem niewielkie uliczki dzielnicowe, przy których stoi kilka domów lub alejki prowadzące do osiedlowego parku. Sprawdźcie, w których lokalizacjach będzie od tego roku jaśniej.

Metka i dziennik zmian2016-05-13 Zmiany na ul. Kościuszki?

Zapraszamy na konsultacje! Wczoraj obyło się spotkanie z mieszkańcami Podgórza poświecone komunikacji w tej dzielnicy, a już w przyszły czwartek (19 maja) zapraszamy na konsultacje społeczne na Zwierzyńcu (Dzielnica VII). Tematem spotkania będzie planowana w 2017 r. przebudowa ul. Kościuszki.

Metka i dziennik zmian2016-05-13 Nocne asfaltowanie dróg w Krakowie

Uwaga kierowcy! W przyszłym tygodniu, nocami, będą prowadzone prace asfaltowe w kilku ważnych miejscach w Krakowie.

Metka i dziennik zmian2016-05-12 Krakowskie Spotkanie Biegowe -utrudnienia w ruchu

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W najbliższy weekend (13-15.05) odbywać się będą Krakowskie Spotkania Biegowe. W związku z tym należy się spodziewać utrudnień w ruchu i zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów. Największe z nich wprowadzone zostanę w niedzielę, w trakcie Cracovia Maraton.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach organizatora.

Metka i dziennik zmian2016-05-12 Prace na ul. Siewnej

W ramach przebudowy ul. Siewnej w piątek 13 maja 2016 r. planowane jest układanie warstwy wiążącej i ścieralnej na całym odcinku tej ulicy od Al. 29 listopada do skrzyżowania z ul. Jabłonna – Bociana. Dodatkowo od godziny 19.00 zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Siewna - Jabłonna – Bociana i skrócenie tras linii autobusowych w celu ułożenia w-wy ścieralnej na tarczy skrzyżowania.

 

Metka i dziennik zmian2016-05-12 Darmowe przejazdy KMK podczas Nocy Muzeów

Od godz. 18.00 dnia 13 maja 2016 r. do godz. 3.00 dnia 14 maja 2016 r. uczestnicy nocnego zwiedzania muzeów, z okazji XIII edycji „Nocy Muzeów”, uprawnieni będą, po okazaniu specjalnie wydanego żetonu lub biletu muzealnego, do bezpłatnego podróżowania środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie, w strefach biletowych I i II.

Metka i dziennik zmian2016-05-12 Kalwaryjska - prawdziwym centrum Podgórza?

Jakimi środkami osiągnąć zrównoważony transport w Starym Podgórzu? Odpowiedzi na to pytanie starali się udzielić mieszkańcom zgromadzeni w Kinoteatrze Wrzos przedstawiciele ZIKiT-u, Miejskiej Infrastruktury i Dzielnicy XIII. Uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu #MobilnyKraków dyskutowali na temat problemów komunikacyjnych okolic ul. Kalwaryjskiej oraz o możliwych usprawnieniach komunikacji miejskiej.

Metka i dziennik zmian2016-05-10 Wezwanie do odbioru rzeczy

Wezwanie do odbioru rzeczy – konstrukcji trwale przytwierdzonej do gruntu w pasie drogowym na dz. nr 198/44 obr. 63 j.ew. Podgórze ul. W. Witosa.