BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2014-10-24 Wszystkich Świętych 2014

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

Metka i dziennik zmian2014-10-24 1 PZU Cracovia Półmaraton Królewski

W dniu 26 października 2014 r. będzie odbywała się na terenie dróg Miasta Krakowa impreza pod nazwą „1 PZU Cracovia Pólmaraton Królewski", której organizatorem jest Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Metka i dziennik zmian2014-10-24 Szanuj innych, gadaj ciszej

„Weźże gadaj ciszej" tym krakowsko brzmiącym hasłem chce trafić ZIKIT do pasażerów komunikacji miejskiej i zwrócić uwagę, że tramwaj i autobus to nie miejsca na głośne konwersacje przez komórkę. Akcja ruszy od 1 listopada

Metka i dziennik zmian2014-10-22 Więcej tramwajów obsłuży Mały Płaszów

W najbliższy poniedziałek, 27 października na torowiska Krakowa powróci linia nr 7. Będzie ona kursować na trasie Dworzec Towarowy – Mały Płaszów.

Metka i dziennik zmian2014-10-22 Dodatkowy przystanek Cracovia

Od poniedziałku, 20 października, działa dodatkowy przystanek „Cracovia" przy skrzyżowaniu alei Trzech Wieszczy i ul. Piłsudskiego. Ułatwi on pasażerom korzystanie z komunikacji zbiorowej w tym rejonie.

Metka i dziennik zmian2014-05-16 Psie wybiegi - wyniki ankiety

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje o wynikach ankiety dotyczącej propozycji lokalizacji nowych wybiegów dla psów.

 

Wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie dziękujemy za głosy oraz dodatkowe propozycje miejsc, w których chcieliby, aby kiedyś mogły beztrosko pobiegać psy.

 

W ankiecie trwającej od 29 kwietnia do 14 maja 2014 r. wzięło udział 1481 osób.

 

Najwięcej głosów otrzymały propozycje lokalizacji wybiegów w: Dzielnicy IX Łagiewniki – Borek Fałęcki (teren przy ul. Podmokłej) – 204 głosów, w Dzielnicy XIIc Bieżanów – Prokocim (teren przy ul. Kurczaba) – 178 głosów oraz w Dzielnicy XIII Podgórze (Las Kopty przy ul. Rzemieślniczej) – 165 głosów.

 

Pozostałe propozycje otrzymały następujące ilości głosów:

 

- Dzielnica II – 99 (przy ul. Kosynierów)

- Dzielnica IV – 116 (teren zielony przy ul. Opolskiej)

- Dzielnica VIII – 119 (teren pomiędzy ul. Lubostroń a ul. Tymotkową)

- Dzielnica XIIa – 115 (Park Lilli Wenedy)

- Dzielnica XIIb – 153 (teren za stacją ORLEN w kierunku ul. Aleksandry)

- Dzielnica XVa – 106 (Planty Mistrzejowickie)

- Dzielnica XVb – 84 (rejon Sudołu Dominikańskiego, ul. Kurzei)

- Dzielnica XVIa – 65 (os. Jagiellońskie - teren Plant Bieńczyckich przy przychodni)

- Dzielnica XVIb – 77 (os. Na Lotnisku - teren Plant Bieńczyckich przy przedszkolu samorządowym nr 117)

 

Wyniki ankiety będą bardzo pomocne przy ostatecznym wyborze nowych lokalizacji psich wybiegów.

 

 

Metka i dziennik zmian2014-05-16 Budowa kanału opadowego w ul. Bieżanowskiej

W związku z opracowywaniem dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa ul.Bieżanowskiej w Krakowie – odcinek od ul.Mała Góra do ul.Nad Potokiem” w 2 etapach: I etap - przebudowa ul.Bieżanowskiej na odcinku od ul.Jerzmanowskiego do ul. Mała Góra, II etap – przebudowa ul.Bieżanowskiej na odcinku od ul.Nad Potokiem do ul.Jerzmanowskiego, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje mieszkańców o możliwości przyłączenia przyległych posesji do projektowanego kanału opadowego w pasie drogowym, w oparciu o indywidualne projekty przyłączy oraz wymagane dokumenty formalno-prawne (uzyskane kosztem i staraniem właścicieli posesji).

Wnioski zainteresowanych stron należy składać do Zarządu w terminie do końca maja 2014 r.

Wykonawcą zadania jest: Biuro Projektowe Konstruktor ul.Kolonia Stella 26 12 – 500 Chrzanów tel. kont.032 623 00 49

Etap I przebudowy ul.Bieżanowskiej obejmuje odcinek ulicy od ul.Jerzmanowskich do ul.Mała Góra z planowanym terminem realizacji 30.06.2014`r. (w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych).

 Etap II przebudowy ulicy Bieżanowskiej obejmuje odcinek ulicy od ul.Nad Potokiem do ul.Jerzmanowskich z planowanym terminem realizacji 30.09.2014 r. (w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych).

Roboty będą prowadzone etapowo w istniejącym pasie drogowym z uwagi na zabezpieczone środki finansowe na lata 2014-2015 w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Rozpoczęcie robót dla etapu I planowane jest w drugiej połowie 2014 roku.