BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2014-11-27 Skąd w mieście biorą się ekrany?

Po raz kolejny da się ostatnio słyszeć głosy narzekania na budowanie w mieście ekranów akustycznych. Po co nam one? Czy nie można wydać pieniędzy przeznaczonych na ich budowę w inny sposób?

Metka i dziennik zmian2014-11-26 Cel: odkorkować północ Krakowa

Rozbudowa alei 29 Listopada do granic miasta oraz budowa linii tramwajowych do Górki Narodowej i os. Azory. A także szereg mniejszych zadań o charakterze lokalnym. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przedstawił plan poprawy obsługi komunikacyjnej w północnej części miasta.

Metka i dziennik zmian2014-11-26 ZIKiT i rowery - dziś i jutro

W tym roku obserwowaliśmy na przykładzie KMK Bike, że wielu ludzi chce korzystać z rowerów w mieście. Ponad 300 tys. wypożyczeń i ponad 30 tys. użytkowników, to duży wzrost w stosunku do ilości jakie Krakowski Rower Publiczny uzyskiwał w latach wcześniejszych. W 2015r planujemy nowe stacje i spodziewamy się, że użytkowników KMK Bike będzie znów więcej.

Metka i dziennik zmian2014-11-26 Rozpoczęły się przygotowania do remontu ul. Bieżanowskiej

Plac budowy na ul. Bieżanowskiej na odcinku od ul. Jerzmanowskiego do ul. Mała Góra został przekazany wykonawcy remontu. Trwa przygotowywanie projektu organizacji ruchu. Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to 6 grudnia. Roboty zakończą się w przyszłym roku.

Metka i dziennik zmian2014-11-26 Więcej komunikacji w Noc Andrzejkową

Osoby, które będą się bawić na imprezach andrzejkowych mogą być spokojne. Miasto wzmocni komunikację nocną w trakcie najbliższego weekendu.

Metka i dziennik zmian2014-11-24 KMK Bike - sezon dobiega końca

 Szanowni użytkownicy KMK Bike!

 Dziękujemy za kończący się sezon 2014 i ponad 300.000 wypożyczeń. Z uwagi na konieczność przeprowadzenia posezonowego serwisu rowerów, tak by mogły Wam służyć w przyszłym sezonie, w najbliższych dniach będziemy stopniowo ograniczali funkcjonowanie systemu. Do Państwa dyspozycji pozostaje Biuro Obsługi Klienta – 12-616-7575.

Metka i dziennik zmian2014-11-24 Tegoroczne iluminacje świąteczne

Już za niecałe dwa tygodnie na krakowskich ulicach pojawią się iluminacje, przygotowane na okres świąt Bożego Narodzenia. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnął przetarg i wyłonił firmy, które udekorują miasto.

Metka i dziennik zmian2014-11-21 Utrudnienia w ruchu - Most Nowohucki

W związku z prowadzeniem prac budowlanych (wymiana balustrad mostowych oraz układanie nawierzchni bitumicznej na części chodnikowej mostu od str. dolnej wody) na części chodnikowej mostu w okresie od 21.11.2014 r. do 29.11.2014 r. w godzinach od 9.30 do 13.30 mogą wystąpić częściowe zawężenia skrajnego prawego pasa na moście w kierunku ul. Ciepłowniczej. Za utrudnienia przepraszamy.

Metka i dziennik zmian2014-11-21 KMK Bike zapada w zimowy sen

Od dziś (21 listopada) rozpoczyna się wygaszanie systemu KMKBike. Miejskie rowery powrócą na ulice Krakowa po okresie zimowym.

Metka i dziennik zmian2014-11-18 Ścieżka i chodnik w alei Przyjaźni

Nowohucianie zyskają kolejny nowy chodnik i ścieżkę rowerową. Zakończono remont na alei Przyjaźni.