BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2014-12-09 Umundurowani kontrolerzy biletów od 1 lipca

Połowa kontrolerów pojawi się w mundurach. Sprawdzających bilety w jednolitych uniformach możemy spodziewać się od 1 lipca 2015 roku.

Metka i dziennik zmian2014-12-08 Remont nakładkowy ul. Zawiłej i Strzelców

Od dzisiaj w nocy do końca bieżącego tygodnia będą wykonywane prace w ul. Zawiłej na odcinku pomiędzy ul. Sielską i cmentarzem. Na odcinku tym wykonywany będzie remont nakładkowy. Również dzisiaj rozpocznie się remont ul. Strzelców, który będzie trwał około 2 tygodnie.

Metka i dziennik zmian2014-12-08 Konsultacje społeczne - tramwaj do Mistrzejowic

Rozpoczęły się konsultacje dotyczące planów budowy linii tramwajowej Mogilska - Mistrzejowice. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z projektem i planem konsultacji na załączonej stronie.

Metka i dziennik zmian2014-12-05 Więcej informacji w sprawie drzew

Kraków nie czeka na nowelizację ustawy o ochronie przyrody, która ma zwiększyć rolę konsultacji społecznych w sprawie usuwania drzew. Już wkrótce na miejskich stronach internetowych udostępnionych będzie więcej informacji dla mieszkańców dotyczących wycinek roślinności.

Metka i dziennik zmian2014-12-05 Wycinka drzew w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przedstawia wykaz drzew, których wycinka została czasowo wstrzymana. Są to drzewa, dla których ZIKiT posiada prawomocne decyzje administracyjne na wycinkę. Po wycince tych drzew zostaną zrealizowane nasadzenia zamienne.

Metka i dziennik zmian2014-12-05 Mikołaj będzie rozdawał prezenty w tramwaju

W sobotę (6 grudnia) najmłodsi najłatwiej znajdą Mikołaja w... tramwaju. Będzie go można spotkać w aż 16 wagonach kursujących na liniach nr 4, 6, 8, 13 i 18. Mikołaj wraz z pomocnikami prezenty będzie rozdawał od godz. 11:00 do 18:00. Na dzieci czeka mnóstwo niespodzianek, oprócz słodkich upominków, będą to m.in. wyjątkowe kartki świąteczne, ozdoby choinkowe oraz bilety do kilku krakowskich muzeów.

Metka i dziennik zmian2014-12-04 Weekendowe wyłączenia ruchu tramwajowego

Uprzejmie informujemy, że w dniach 06 - 07 grudnia 2014 r. (sobota – niedziela) będą prowadzone prace torowe na rondzie Kocmyrzowskim. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy do Mistrzejowic i os. Piastów.

Metka i dziennik zmian2014-12-03 Informacja dotycząca wycinki drzew wykonywanej na zlecenia ZIKiT

ZIKiT prowadzi wycinkę drzew i krzewów zgodnie z przepisami ustawy o ochronie przyrody. Kwalifikowana do wycinki zieleń to egzemplarze w złym stanie fitosanitarnym, suche, zamierające z ubytkami, próchnicą, stanowiące zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia a także kolidujące z realizacją inwestycji w mieście. ZIKiT zleca wycinkę drzew i krzewów powyżej 10 lat wyłącznie w oparciu o otrzymane decyzje administracyjne. Sam nie podejmuje decyzji o wycince, jedynie o nią wnioskuje.

Metka i dziennik zmian2014-12-03 Tymczasowa organizacja ruchu - Korpala

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Krygowskiego - Korpala – Bartla w rejonie skrzyżowania obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Zgodnie z nią dopuszczona do ruchu w tym rejonie jest jedynie zbiorowa komunikacja miejska i pojazdy budowy. Pozostały ruch odbywa się objazdami poprzez ulicę Zawiłą, Komuny Paryskiej i Zaporowską. Utrudnienia w ruchu potrwają do świąt.

Metka i dziennik zmian2014-12-02 Zintegrowany bilet miesięczny

Do tej pory możliwość zakupienia Zintegrowanego Biletu miesięcznego mieli jedynie pasażerowie korzystający z łączonych przejazdów pociągami Przewozów Regionalnych Sp. z o.o. oraz środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 Od 14 grudnia 2014 r. Zintegrowany Bilet będzie oferowany także pasażerom wykonującym przejazdy pociągami obsługiwanymi przez Spółkę Koleje Małopolskie (kursującymi jak na razie tylko w relacji Kraków Główny – Wieliczka Rynek - Kopalnia – Kraków Główny).