BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2014-12-12 Wycinka drzew z uwagi na orkan Aleksandra

W związku z zapowiadanym silnym wiatrem i zagrożeniem jakie może stwarzać pozostawienie obumarłych drzew, ZIKiT zrealizuje dziś wycinkę kilku drzew. Są to drzewa dla których wydano decyzje zezwalające na ich wycinkę z uwagi na fakt, że są to drzewa obumarłe. Wycięte będą drzewa, zgodnie z poniższym wykazem. Wycinka pozostałych drzew (wskazanych na stronie zikit.krakow.pl) nadal pozostaje wstrzymana, a ZIKiT czeka na uwagi mieszkańców.

Metka i dziennik zmian2014-12-12 Rynek Podgórski: wraca ruch samochodowy

Od 11 grudnia można korzystać z odnowionych jezdni wokół Rynku Podgórskiego. Być może jeszcze w tym roku zakończy się układanie nawierzchni na samym placu.

Metka i dziennik zmian2014-12-12 Kopiec Krakusa - koniec kolejnego etapu remontu

Zakończył się kolejny etap prac związanych z rewitalizacją Kopca Krakusa – najstarszej ziemnej budowli Krakowa. 15 grudnia nastąpi odbiór robót, w ramach których uporządkowano i zabezpieczono przed degradacją otoczenie tego kopca.

Metka i dziennik zmian2014-12-11 Prace wykończeniowe związane z montażem wiat przystankowych

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że do 17 grudnia br. na przystankach autobusowych pn. Bieżanów Granica, na ul. Kokotowskiej, kierunek Kraków Nowy Bieżanów Południe, przy ul. Aleksandry przy pętli, będą miały miejsce prace wykończeniowe związane z montażem wiat przystankowych zdemontowanych z ciągu Mogilska – Jana Pawła II.

Metka i dziennik zmian2014-12-11 Montowanie sekundników

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że dziś montowane będą sekundniki na skrzyżowaniu Olszyny – Nadbrzeżna, Brodowicza – Grochowska. Jutro montaż na skrzyżowaniu 29 Listopada - Opolska a w sobotę 29 Listopada – Żmujdzka.

Metka i dziennik zmian2014-12-10 Park Decjusza

Zakończyły się zaplanowane na ten rok prace w Parku Decjusza. Zrealizowano odtworzenie mostu oraz dwóch bastionów po stronie wschodniej Willi Decjusza. Planujemy kontynuację prac związanych z odtworzeniem mostu w 2015r (będą to prace wykończeniowe).

Metka i dziennik zmian2014-12-10 Zgromadzenie publiczne - 13 XII

13 grudnia w godzinach 17 – 18:30 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w związku z pochodem organizowanym w trybie zgromadzenie publicznego. Uczestnicy (około 250 osób) przejdą trasą:

Pl. Wolnica – Krakowska – Stradomska – Grodzka – Rynek Główny – Floriańska – Pl. Matejki

Metka i dziennik zmian2014-12-09 Prace na ul. Królowej Jadwigi

Od dzisiaj do końca najbliższego weekendu prowadzone będą prace na ul. Królowej Jadwigi. W trakcie prac wyremontowana zostanie jezdnia na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Romera. Ulica będzie w tym czasie dostępna dla ruchu, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu, szczególnie w weekend.

Metka i dziennik zmian2014-12-09 Budżet Obywatelski 2014 - trwa realizacja zadań

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, prowadzi w tym roku szereg zadań zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Są to zadania, które z uwagi na ich zakres były możliwe do zrealizowania w tym roku. Większość z nich została już ukończona, lub zakończy się w ciągu tygodnia, tak jak zadanie o charakterze ogólnomiejskim - montaż sekundników na sygnalizacjach świetlnych.

Metka i dziennik zmian2014-12-09 Powstanie ścieżka rowerowa na Zwierzyńcu za niemal 3 miliony

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Księcia Józefa. Ma ona powstać na odcinku prawie czterech kilometrów i łączyć się z kładką przy autostradzie A-4.