BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2014-12-17 Wycinka drzew w Krakowie

W najbliższych dniach prowadzona będzie wycinka drzew na terenie Krakowa. Wycince będą poddane drzewa, które obumarły. W razie uwag co do zasadności ich wycinki prosimy o kontakt z działem utrzymania zieleni ZIKiT 12-616-8640. Na wszystkie te drzewa wydane zostały decyzje zezwalające na wycinkę, a w ich miejsce zostaną nasadzone nowe. Poniższa lista opiera się na zestawieniu drzew planowanych do wycinki, prezentowanej na stronie www.zikit.krakow.pl od 5 grudnia tego roku.

Metka i dziennik zmian2014-12-17 Utrudnienia w ruchu na ul. Wielickiej

Uwaga kierowcy! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie realizowała awaryjną naprawę wiaduktu w ciągu ul. Wielickiej (nad autostradą A4). Prace będą prowadzone od czwartku (18.12) od godziny 18 do piątku do godz. 15. Wygrodzony będzie 1 pas ruchu w kierunku Wieliczki.

Metka i dziennik zmian2014-12-17 Od wtorku tramwaje znów na al. Jana Pawła II

Od 23.12.2014 r. (wtorek) wprowadzona zostanie kolejna zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej Al. Jana Pawła II. Przewiduje ona przywrócenie ruchu tramwajowego na odcinku od Ronda Czyżyńskiego do Kopca Wandy. Nadal ruch tramwajowy będzie tez odbywał się na relacji Al. Andersa – Al. Solidarności.

Metka i dziennik zmian2014-12-17 Nowy przystanek

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od wtorku 23 grudnia uruchomiony zostanie nowy przystanek tramwajowy pn. „Łagiewniki ZUS" n/ż zlokalizowany pomiędzy przystankami Łagiewniki, a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia tylko w kierunku Borku Fałęckiego. Przystanek został przygotowany w związku z licznymi wnioskami mieszkańców, popartymi uchwałą Dzielnicy.

Metka i dziennik zmian2014-12-16 Stabilizacja osuwiska w Nowej Hucie

Zakończyły się prace przy stabilizowaniu osuwiska w rejonie parku Żerosmskiego. W ramach robót przy osuwisku wykonano: korytka skarpowe odprowadzające wodę do podnóża skarpy, roboty ziemne, odwodnienie terenu, ułożenie ścieków z elementów betonowych, 12 sztuk studzienek kanalizacyjnych, odbudowę ścieżek, odbudowę nawierzchni. Na miejscu posadowiono także słupy elektryczne, kolumny betonowe wzmacniające podłoże (łącznie około 250 pali) i 7 słupów oświetleniowych.

Łączny koszt zadania to 3.148,757,33 PLN.

Metka i dziennik zmian2014-12-16 Omijamy korki już od pięciu lat!

Właśnie wyprodukowany został setny odcinek programu „Omiń korki". Jest to wspólna produkcja Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz TVP Kraków, w której opisywane są najważniejsze drogowe i komunikacyjne inwestycje pod Wawelem.

Metka i dziennik zmian2014-12-16 Wyłaczenie z ruchu ul. Franciszkańskiej

W nocy z 16 na 17.12.14 r. w związku z montażem choinki pod Oknem Papieskim pomiędzy godz. 23.15 a godz. 4.15 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Franciszkańska na odcinku od ulicy Straszewskiego do ulicy Brackiej.

W związku z powyższym ostatnie kursy (po godz. 23:15) linii tramwajowych kursujących ulicą Franciszkańską i Dominikańską (1, 6, 8, 13, 18) będą kierowane na trasę objazdową przez ulicę Basztową.

Metka i dziennik zmian2014-12-15 Co zrobić z choinką po świętach?

Od kilku lat do ZIKiT trafiały głosy krakowian, którzy spędzali święta przy żywej choince, z prośbą o wskazanie miejsca, w którym mogliby ją posadzić.

 W odpowiedzi na te prośby, wyznaczona została działka, na której każdy będzie mógł posadzić choinkę po świętach. W styczniu ZIKiT wskaże dni, w których, z pomocą pracowników ZIKiT będzie można podarować choince szansę na drugie życie. Choinki, można będzie sadzić na terenie Błoń Mogilskich, wzdłuż ulicy Klasztornej

 A już w najbliższy piątek przedstawiciele ZIKiT i portalu lovekrakow.pl będą rozdawali choinki. Nasi przedstawiciele pojawią się na al. Róż między 14 a 16 oraz pl. Marii Magdaleny między 17 – 19.

Metka i dziennik zmian2014-12-12 Weekend bez tramwajów do Bronowic i na Starowiślnej

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej! W sobotę i niedzielę, (13 – 14 grudnia), w związku z pracami jakie będą prowadzone w obrębie torowiska, wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od przystanku Teatr Bagatela do Bronowic Małych oraz od przystanku Starowiślna do Poczty Głównej.

Metka i dziennik zmian2014-12-12 Awaryjne naprawy dylatacji

W związku z awaryjnymi naprawami dylatacji obiektów inżynieryjnych, w ciągu ul. Brzeskiej i Skotnickiej, wystąpią utrudnienia w ruchu.

 Awaryjna naprawa dylatacji na moście przez rzekę Wisłę w ciągu ul. Brzeskiej (dylatacja od str. Niepołomic) prowadzona będzie w dniu 13.12.2014 r. (sobota) w godzinach od 8.00 do 14.00.

 Z kolei naprawa wiaduktu nad autostradą A4, która również będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu, prowadzona będzie od 12 grudnia od godz. 20:00 do 15 grudnia do godz. 5:00.