BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-03-18 Półmaraton

22.03.2015 r. odbędzie się impreza sportowa „XII Krakowski Półmaraton Marzanny". Trasa biegu : start o godz. 11.00 z Al. 3 Maja (deptak) a następnie bieg ulicami: Al. Focha (deptak), ul. Królowej Jadwigi, ul. Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki (chodnik), ulica dojazdowa w kierunku osiedla przy ul. Praskiej, ulica za osiedlem (TS Tramwaj), Bulwar wzdłuż ul. Tynieckiej, Bulwar Poleski, Bulwar Wołyński, ul. Ludwinowska, Most Retmański, ul. Rollego, Bulwar Podolski, Kładka Ojca Bernatka (część rowerowa), Bulwar Inflancki, Bulwar przy Kościele na Skałce, środkowa alejka w kierunku ulicy Smoczej, alejka na Bulwarach wzdłuż ul. Smoczej, ul. Bernardyńska (chodnik), ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny (linia G-H), ul. Floriańska, Planty (od Bramy Floriańskiej do ul. Poselskiej), ul. Poselska, ul. Senacka, ul. Kanonicza, ul. Podzamcze pod Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, Bulwar Czerwieński, Bulwar Rodła, ul. Flisacka, ul. T. Kościuszki, ul. Królowej Jadwigi, ul. J. Gryfity, ul. Emaus, Al. Focha (lewa północna część jezdni i deptak w kierunku Alei), Al. 3 Maja (deptak) – zakończenie biegu ok. godz. 14.30

 

Metka i dziennik zmian2015-03-18 Remont kładki

Od 17.03.2015 r. do 10.04.2015 r. będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym na kładce zlokalizowanej pomiędzy ul. Becka a ul. Brzegową związane z pracami remontowymi. W związku z powyższym przejście możliwe będzie przez most w ciągu ul. Nad Zalewem.

Metka i dziennik zmian2015-03-06 Nowa rowerowa strona ZIKiT-u

W najbliższy piątek, wraz z kolejnym posiedzeniem Zespołu ds. audytu rowerowego (czyli zespołu na którym sprawdza się dostosowanie inwestycji ingerujących w drogi publiczne do potrzeb rowerzystów i pieszych) zainicjuje swoją działalność strona internetowa rowery.zikit.pl

Metka i dziennik zmian2015-03-05 Wycinka drzewa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu prezentuje planowane na marzec wycinki i nasadzenia zamienne drzew. Wykaz obejmuje drzewa suche, posiadające posusz w koronie od 60 do 100 proc., stanowiące duże zagrożenie bezpieczeństwa z uwagi na zły stan fitosanitarny.

Metka i dziennik zmian2015-03-04 Zgromadzenia publiczne – utrudnienia w ruchu

W najbliższych dniach na terenie Krakowa odbędą się trzy niezależna zgromadzenia publiczne, które z uwagi na liczbę uczestników i trasę przejścia mogą mieć istotny wpływ na ruch w mieście.

  •  4 marca, między godz. 18:45 a 19, dla uczczenia święta Purim odbędzie się przemarsz ulicami Miodowa – Bożego Ciała – Meiselsa – Pl. Nowy – Estery – Miodowa.
  •  10 marca, pomiędzy godz. 17.30 a godz. 20, w związku z uczczeniem katastrofy smoleńskiej, odbędzie się przemarsz z placu o. Studzińskiego ul. Grodzką, Rynkiem Głównym, ul. Floriańską
  •  15 marca, w godzinach 12 – 14, odbędzie się przemarsz w ramach obchodów upamiętnienia rocznicy likwidacji getta krakowskiego. Trasa przemarszu prowadzi poprzez: Pl. Bohaterów Getta – Na Zjeździe – Lwowska – Limanowskiego – Wielicka - Jerozolimaska
Metka i dziennik zmian2015-03-04 Wycinka drzewa

W terminie 23.03 - 27.03. 2015 roku ZIKiT planuje wyciąć na terenie Parku Decjusza dąb czerwony, będący Pomnikiem Przyrody. Drzewo to stwarza bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa ludzi. Przed podjęciem decyzji o wycince tego drzewa zlecono dodatkową ekspertyzę dendrologiczną. Zgodnie z jej zapisami „(...) drzewo jako egzemplarz wysokiego ryzyka, stwarzający istotne zagrożenie dla ludzi, (...)". Z opinią autora ekspertyzy zgodził się Wydział Kształtowania Środowiska, którego inspektorzy uznali, że nie ma możliwości uratowania drzewa. Po wycince zrealizowane będzie nasadzenie zamienne.

Metka i dziennik zmian2015-03-04 SOWA rozświetli krakowskie ulice

W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż sprzętu oświetleniowego, zakupionego w ramach programu SOWA.

Metka i dziennik zmian2015-03-04 Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Basztowej - etap II

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z II etapem wymiany płyt węgierskich w torowisku w ciągu ulicy Basztowej w dniach 07 – 08.03.2015 r. (sobota – niedziela) wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Basztowa LOT – Dworzec Główny.

Metka i dziennik zmian2015-03-04 Remont ul. Podwale jeszcze w marcu

Wkrótce poznamy wykonawcę remontu torowiska na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Karmelickiej. Po zakończeniu inwestycji będzie tam obowiązywał ruch jednokierunkowy.

Metka i dziennik zmian2015-02-26 W marcu pożyczymy miejski rower

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wybrał operatora dla systemu KMKBike. Sieć miejskich wypożyczalni zacznie działać w marcu.