BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-04-02 Poświąteczne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że we wtorek (07.04.2015) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu przy ul. Podwale i ul. Meissnera.

 Na ul. Podwale wyłączony zostanie ruch samochodowy na jezdni pomiędzy ul. Karmelicką, a ul. Piłsudskiego.

Metka i dziennik zmian2015-04-02 Oświetlenie uliczne - zmiana numeru interwencyjnego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku ze zmianą firmy, która serwisuje oświetlenie uliczne na terenie Krakowa, nastąpiła dezaktywacja dotychczasowych numerów telefonów na które można było zgłaszać awarie.

 Obecnie wszelkie usterki dotyczące oświetlenia ulicznego można zgłaszać pod numerami telefonów:

12 616 75 55

12 362 96 66

12 362 96 67

Metka i dziennik zmian2015-04-01 Uwaga! Od 1 czerwca 2014 roku bieżącą działalnością Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie zajmuje się spółka

Miejska Infrastruktura Sp. z o.o. informuje, że od 30 marca 2015 roku Biuro Strefy Płatnego Parkowania zostaje przeniesione do nowej lokalizacji mieszczącej się przy ul. W. Reymonta 20 wejście od ul. H. Reymana (Park Jordana).

 Od 30 marca 2015 roku zmianie ulegną również numery telefonów kontaktowych do Biura Strefy Płatnego Parkowania.

Metka i dziennik zmian2015-04-01 Bal na Rynku Podgórskim odbędzie się!

Ze zdziwieniem przeczytałem dziś w artykule red. Aleksandra Gurgula (Gazeta Wyborcza, 31.03.2015 r.) informację o stojącym pod znakiem zapytania Balu Wiedeńskim z okazji setnej rocznicy połączenia Krakowa i Podgórza.

 

Początkowo przyjąłem, że to słaby primaaprilisowy żart. Jednak trochę na niego za wcześnie. Dlatego postanowiłem sprawdzić, czy ustalenia Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu ze Stowarzyszeniem Podgórze.pl uległy zmianie. Okazuje się, że nie.

 

Na początku materiału pojawia się relacja z rozmowy z przedstawicielem Podgórze.pl opisująca fakty, które zdezaktualizowały się kilka miesięcy temu. Wtedy Podgórze.pl zgłosiło nam pomysł organizacji balu na będącym w remoncie Rynku Podgórskim. ZIKiT nie tylko przystał na propozycję jego współorganizowania, ale również wymógł na wykonawcy zmianę harmonogramu prac – tak by bal mógł się odbyć na głównym podgórskim placu. Dzisiejsza rozmowa z przedstawicielką stowarzyszenia, którą przeprowadziłem zaalarmowany nieaktualnymi informacjami gazety, utwierdza mnie w przekonaniu, że obchody okrągłej rocznicy połączenia Krakowa i Podgórza będą mieć znacznie szerszy zakres niż tylko wspomniana w artykule wystawa.

 

Osobną sprawą, są pojawiające się w artykule nieautoryzowane wypowiedzi Wykonawcy. Nie znajdują one potwierdzenia w bieżących ustaleniach z, odbywających się raz w tygodniu, rad budowy.

 

Według ZIKiT ostatecznym terminem zakończenia prac na Rynku Podgórskim jest 30 czerwca i nie przewidujemy zmiany tej daty, co jasno wyartykułował cytowany w materiale przedstawiciel naszej jednostki.

 

Michał Pyclik

Rzecznik Prasowy

ZIKIT

Metka i dziennik zmian2015-04-01 Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Święta

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi informuje, że Komunikacja Miejska w Krakowie w tych dniach funkcjonować będzie bez dodatkowych ograniczeń.

Metka i dziennik zmian2015-04-01 Miejski rower już dostępny

Po przeprowadzonych testach, system KMK Bike rozpoczyna nowy sezon. Już od 27 marca można korzystać ze wszystkich 34 stacji i 300 rowerów.

Metka i dziennik zmian2015-03-25 Zmiana organizacji ruchu w rejonie pl. Wolnica

Pod koniec tego tygodnia na skrzyżowaniu ulic Mostowa / Bocheńska / Bonifraterska zamontowane zostanie rondo – nazywane przez krakowian rondem naleśnikowym. Zmiana organizacji ruchu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Metka i dziennik zmian2015-03-25 Pielęgnacja żywopłtu na Plantach

Zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie ZIKiT przystępuje do realizacji zaleceń pokontrolnych w zakresie odmłodzenia żywopłotu polegającego na przycięciu pędów istniejącego żywopłotu do wys.  30 cm oraz uzupełnieniu brakujących roślin na Plantach Krakowskich na odc. od Hotelu Royal do ul. Dominikańskiej. Prace będą prowadzone w okresie 30.03.2015 r.- 03.04.2015 r.

Metka i dziennik zmian2015-03-23 Nowy Smoczy Skwer na inaugurację wiosny

Mieszkańcy Małego Płaszowa mają do dyspozycji własny Smoczy Skwer. W przeddzień pierwszego dnia wiosny, 20 marca nowe miejsce na bezpieczną rekreację testowały dzieci z okolicznych przedszkoli.

Metka i dziennik zmian2015-03-18 Zmiany w KMK - remonty i przebudowy

W najbliższy weekend rozpocznie się remont torowiska na ulicy Nowosądeckiej (9 dniowy), zaś od poniedziałku ruszy przebudowa ul. Podwale (potrwa do końca czerwca). Oznacza to istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.