BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-09-29 Otwarcie ul. Bieżanowskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z zakończeniem remontu ul. Bieżanowskiej, od dnia 01.10.2015r. (czwartek), linie autobusowe 143, 163, 183, 243 i 643 powrócą na swoje stałe trasy. Przestaną również obowizywać trasy objazdowe dla komunuikacji indywidualnej.

Metka i dziennik zmian2015-09-29 Zaczynasz studia? O tym musisz wiedzieć

Organizator Transportu Miejskiego w Krakowie - ZIKiT oraz największy krakowski przewoźnik - MPK przedstawiają informator dla studentów I roku:

Metka i dziennik zmian2015-09-29 Utrudnienia w rejonie ul. Cegielnianej

Od przyszłego tygodnia tj. poniedziałek 05.10.2015 do 25.10.2015 r. wystąpią duże utrudnienia w ruchu w związku z przebudowa ul. Cegielnianej (związanej z inwestycją prywatną).

Metka i dziennik zmian2015-09-28 Remont ul. Kopernika

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w sobotę 3 - go października rozpocznie się przebudowa ul. Kopernika (na odcinku od ul Westerplatte do ul. Strzeleckiej). W trakcie prowadzenia prac (około 2 - 3 miesięcy) remontowany odcinek ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Metka i dziennik zmian2015-09-21 ZIKiT wspiera tydzień mobilności

„Wybierz. Zmień. Połącz" – pod tym hasłem ruszył Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Organizatorzy, w tym Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, chcą przekonać kierowców, żeby częściej korzystali z bardziej ekologicznych środków lokomocji. Najlepiej zacząć już 22 września, gdy w ramach akcji „Dzień bez samochodu" można będzie bezpłatnie podróżować tramwajem i autobusem.

Metka i dziennik zmian2015-09-11 Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Wodzickich (w ciągu ul. Igołomskiej)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że we wtorek (15.09) zmieni się organizacja ruchu na ul. Igołomskiej (w rejonie ul. Wodzickich). Ruch samochodowy zostanie skierowany zostanie na tymczasowy most.

Metka i dziennik zmian2015-09-11 Estakada Lipska - Wielicka

 Już od niemal dwóch tygodni krakowianie mogą korzystać z estakady Lipska – Wielicka. W tym czasie inspektorzy ZIKiT przyglądali się jej funkcjonowaniu, szukając rozwiązań na dostosowanie jej do sposobu użytkowania przez mieszkańców.

Metka i dziennik zmian2015-09-11 Ponowne rozstrzygnięcie przetargu na kontrole biletów

Na początku tego roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przeprowadził przetarg, którego celem miało być zmienienie zasad kontroli biletów Komunikacji Miejskiej w Krakowie (KMK).

Najbardziej widoczną zmianą, jaka ma być wprowadzona w systemie kontroli biletów, jest umundurowanie części pracowników. Dzięki temu będą mogli oni służyć pomocą pasażerom, którzy nie są pewni jaki bilet kupić, czy też które połączenie powinni wybrać. Przetarg przewiduje też usprawnienie nadzoru nad procesem kontroli i ułatwienie możliwości odwołania dla pasażerów.

Metka i dziennik zmian2015-09-11 Wymiana zwrotnicy w rejonie ul. Stradomskiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z wymianą zwrotnicy na wlocie ul. Stradomskiej do skrzyżowania z ul. Dietla w dniach 12-13.09.2015r. (sobota - niedziela) wyłączony zostanie ruch pociągów tramwajowych w ciągu ul. Stradomskiej i św. Gertrudy.

Metka i dziennik zmian2015-09-09 Zmiany na Czyżyńskim

Choć tramwaje od kilku miesięcy kursują już bez przeszkód, między rondem Mogilskim a placem Centralnym, to wciąż trwają roboty budowlane przy modernizacji przejścia podziemnego pod rondem Czyżyńskim. Prace zakończą się na przełomie października i listopada, a ten ważny węzeł komunikacyjny zacznie funkcjonować zgodnie z założeniami projektantów. Przede wszystkim poprawi się płynność ruchu dla samochodów, rowerzyści uzyskają wygodne przejazdy przez skrzyżowanie, a piesi bezpieczne i estetyczne przejście – dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.