BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-10-13 SOWA na finiszu

Coraz więcej miast w Polsce wymienia przestarzałe latarnie na nowoczesne oświetlenie typu LED. Kraków w tym roku zmodernizował uliczne oświetlenie kompleksowo. Wymienione zostały nie tylko lampy, ale też blisko 150 km podziemnych kabli, 116 szaf sterowniczych i 4 tysiące słupów oświetleniowych. Zyskaliśmy także system sterowania oświetleniem.

Metka i dziennik zmian2015-10-13 Rozbudowa ul. Wrobela

W związku z planowanym przygotowywaniem do realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa ul. Wrobela – etap I" – (odcinek od ul. Śliwiaka do skrzyżowania z ul. Rączną i ul. Łutnia), Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje mieszkańców o możliwości przyłączenia przyległych posesji do zaprojektowanego kanału opadowego w pasie drogowym, w oparciu o indywidualne projekty przyłączy oraz wymagane dokumenty formalno-prawne (uzyskane kosztem i staraniem właścicieli posesji).

 

Wnioski zainteresowanych stron należy składać do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w terminie do 27.11.2015r. Rozpoczęcie robót planowane jest na początku 2016 roku.

Metka i dziennik zmian2015-10-08 Remont ul. Skośnej i chodnika na Tynieckiej

W przyszłym tygodniu realizowany będzie remont ul. Skośnej. Prace będą prowadzone nocami, z uwagi na duży ruch jaki w ciągu dnia przenosi ta ulica. Remontem objęte zostanie 400m ulicy od Kobierzyńskiej do Obozowej.

 

Również w poniedziałek rozpocznie się remont chodnika ul. Tynieckiej od Falistej do Krzewowej. Prace potrwają do końca miesiąca.

 

Metka i dziennik zmian2015-10-07 Świątecznie udekorują Kraków

Już 26 listopada mają rozbłysnąć pierwsze świąteczno-noworoczne dekoracje w Krakowie. ZIKIT ogłosił przetarg na to zadanie. Oferty można składać do 14 października.

Metka i dziennik zmian2015-10-07 O!strzegator już w Krakowie

Która ulica w Krakowie jest w remoncie? Do kiedy trwa objazd? Gdzie w najbliższych dniach natrafimy na zmiany w organizacji ruchu? Odpowiedzi można znaleźć na „Mapie utrudnień” na stronie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz już wkrótce, dzięki aplikacji „O!strzegator” w telefonie komórkowym! Kraków jest w czołówce polskich miast, które tak kompleksowo będzie informować o sytuacji na drogach.

Metka i dziennik zmian2015-10-05 Podsumowanie remontów

Dla pieszych, rowerzystów, pasażerów komunikacji miejskiej… Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zrealizowała w ostatnich miesiącach wiele drobnych remontów i inwestycji, mimo, że nie są to spektakularne inwestycje, to z pewnością są bardzi ważne dla mieszkańców. Otwarcie nowej linii tramwajowej czy estakady to wydarzenie medialne, o którym usłyszą wszyscy. Nie można zapominać o mniejszych lokalnych inwestycjach, które poprawiają komfort życia w Krakowie, a zauważą je być może mieszkańcy jednej dzielnicy, albo tylko jej części.

Metka i dziennik zmian2015-10-05 Toaleta przy al. Róż od nowa

W zeszłym tygodniu zakończył się remont szaletu damskiego zlokalizowanego przy al. Róż. To kolejna toaleta publiczna, które w ostatnich latach przeszła gruntowną modernizację.

Metka i dziennik zmian2015-10-02 Zwężenie ul. Mogilskiej

Uwaga kierowcy! W środę (07.10) rozpocznie się budowa dodatkowego pasa skrętu w prawo z ulicy Mogilskiej w ul. Przy Rondzie. Na wysokości prowadzonych prac utrzymany zostanie jeden pas w ul. Mogilskiej, obsługujący ruch na wprost oraz skręt w prawo. Roboty oznaczają również utrudnienia dla pieszych (zamknięty zostanie chodnik między wyjściem ze schodów ruchomych a ul. Przy Rondzie). Za utrudnienia przepraszamy.

Metka i dziennik zmian2015-10-01 Kraków stawia na tramwaje

Tramwaj na osiedle Ruczaj (do pętli Czerwone Maki), estakada Lipska-Wielicka, modernizacja linii Rondo Mogilskie – Plac Centralny oraz ciągu tramwajowego do Bronowic, wymiana torowiska i przebudowa układu drogowego w rejonie Plant… To tylko kilka przykładów inwestycji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, które ulepszą komunikację tramwajową w mieście.

Metka i dziennik zmian2015-10-01 Bieg Trzech Kopców

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w dniu 04.10.2015 r. (sobota) pomiędzy godz. 10.00 a godz. 12.30 w związku z imprezą pod nazwą „9. Bieg Trzech Kopców" z planowanym udziałem 2500 osób wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym (wstrzymania ruchu) na trasie: