BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-10-28 Przebudowa ul. Bartla

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od dnia 3.11.2015r. (wtorek) rozpocznie się przebudowa ul. Bartla (poszerzenie ulicy na odcinku od Korpala do Wichierkiewicza). W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Metka i dziennik zmian2015-10-27 O ekologii w punktach informacyjnych ZIKiT

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zaprasza organizacje pozarządowe działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego do współpracy w zakresie prezentacji materiałów informacyjnych o charakterze ekologicznym.

Metka i dziennik zmian2015-10-21 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – zmiany w organizacji ruchu

W najbliższą sobotę na ulicach Krakowa odbędzie się organizowany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej 2 PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Metka i dziennik zmian2015-10-21 Wzmocnienia komunikacji miejskiej przed świętem Wszystkich Świętych

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w dniach 24-25.10.2015r. (sobota - niedziela) w związku ze spodziewaną zwiększoną frekwencją pasażerów, wzmocniona zostanie oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie niektórych cmentarzy. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Metka i dziennik zmian2015-10-21 Dobry sposób na korki: inwestorzy budują ulice

 Coraz częściej prywatni inwestorzy podejmują się budowy lub przebudowy fragmentu dróg publicznych, które mają prowadzić do nowych obiektów, np. biurowców, budynków mieszkalnych czy galerii handlowych. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zawiera rocznie około 150-200 umów z partnerami prywatnymi. Nowe układy komunikacyjne mają zapobiec problemom komunikacyjnym w  rejonie nowych inwestycji.

Metka i dziennik zmian2015-10-21 Informacja dot. meleksów

Poniżej zamieszczamy informacje uzupełniające dotyczące wymogów formalnych względem podmiotów ubiegających się o identyfikatory uprawniające do wjazdu, postoju i poruszania się po drogach publicznych objętych strefą ograniczonego ruchu i postoju (Strefa A i B) w Krakowie dla pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym wykorzystywanych dla prowadzenia działalności gospodarczej na potrzeby obsługi ruchu turystycznego.

Metka i dziennik zmian2015-10-20 Rowerem po Krakowie

Krakowianie chętniej korzystają z rowerów, o czym świadczy między innymi liczba użytkowników KMK Bike. W ubiegłym roku na miejski rower wsiadło około 30 tysięcy osób, w tym sezonie mówi się już o 50 tysiącach! Cykliści natrafią też na nowe udogodnienia na drogach, co z kolei powinno wzmóc większą czujność na drogach kierowców czterech kółek. A wszystko po to, żeby było bezpieczniej.

Metka i dziennik zmian2015-10-20 Harmonogram prac przy wymianie latarni (19.10 - 23.10)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z robotami przy wymianie latarni ulicznych, w dniach 19.10 - 23.10, na następujących ulicach może dochodzić do chwilowych utrudnień w ruchu:

 

ul. Grochowska, ul. Raciborskiego, ul. Kajty, ul. Podmiejska, ul. Rozmarynowa, ul. Chałupnika, ul. Wiejska, al. Andersa, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha, ul. Hofmana, ul.Dekerta, ul.Zakopianska, ul. Krzemionki, ul.Górników, ul. Limanowskiego, ul. Łagiewnicka, ul. Mała Góra.

Metka i dziennik zmian2015-10-14 Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa

W środę (07.10.2015) zostało podpisane zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie wprowadzenia Regulaminu wydawania i użytkowania identyfikatorów uprawniających do wjazdu, postoju i poruszania się po drogach publicznych objętych Strefą A i Strefą B w Krakowie dla pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym wykorzystywanych dla prowadzenia działalności gospodarczej na potrzeby obsługi ruchu turystycznego.

Metka i dziennik zmian2015-10-14 Remont al. Przyjaźni

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W poniedziałek (19.10) rozpocznie się remont generalny al. Przyjaźni, na odcinku od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z al. Róż. Prace buowlane potrwają do końca listopada.