BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-11-23 Zamknięcie ul. Siewnej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od 30 listopada, od godziny 7 rano, rozpocznie się realizacja prac związanych z przebudową ul. Siewnej. Odcinek objęty przebudową i wyłączony z ruchu: od al. 29 listopada do ul. Bociana.

Metka i dziennik zmian2015-11-23 Patrol ZIKiT pilnuje porządku

Chodnik zastawiony kontenerem z budowy, zastawione miejsca parkingowe, przysypana gruzem zieleń lub zdewastowane znaki drogowe - w Krakowie nie ma miejsca na takie widoki. Każdą z takich spraw, która dotyczy miejskiej infrastruktury, zajmuje się teraz eksperymentalny patrol Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Objeżdża miasto, przyjmuje interwencje od mieszkańców, poucza, nakłania do zmian, a o najbardziej opornych informuje Straż Miejską, która nakłada grzywny. Od kwietnia nowy zespół ZIKiT-u interweniował blisko dwa tysiące razy.

Metka i dziennik zmian2015-11-23 Pilne inwestycje na północy Krakowa

Szybki Tramwaj na Azory i Górkę Narodową oraz przebudowa ulicy Iwaszki i alei 29 Listopada, to konieczne inwestycje, na które krakowianie czekają od lat. - Zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej zostały zrealizowane. Lepsze skomunikowanie północnego Krakowa z centrum jest dla nas priorytetem – mówi dyrektor Iwona Król z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Metka i dziennik zmian2015-11-23 Po pierwsze tramwaj

Jak usprawnić ruch na ulicach Krakowa? Wbrew pozorom przy takim wzroście liczby samochodów nie wystarczy rozbudowa dróg i nowych tras, ale ważne jest też zachęcenie krakowian do częstszego korzystania z komunikacji zbiorowej. Transport publiczny ma być szybszy, tańszy, niezawodny i ogólnie mieć uprzywilejowaną pozycję w mieście. Służy temu m.in. Zintegrowany System Sterowania Ruchem.

Metka i dziennik zmian2015-11-18 Nowy punkt informacyjny

Rondo Mogilskie staje się jeszcze bardziej przyjazne dla pasażerów, a to za sprawą nowego punktu informacyjnego i toalety. Prace przy realizacji pawilonu trwały pół roku. Obiekt powstał według wytycznych konkursu architektonicznego z 2012 roku zorganizowanego przy współpracy firmy KOŁO.

Metka i dziennik zmian2015-11-16 Awaryjne skrócenie linii 19

Uprzejmie informujemy, że w związku z awarią podstacji trakcyjnej oraz ze względu na bezpieczeństwo pasażerów od dnia 16 listopada 2015 r. do odwołania linia tramwajowa nr 19 zostanie skrócona i będzie kursować na trasie „Dworzec Towarowy" – „Łagiewniki".

 

Zasady zachowania ważności biletów:

 

Bilety okresowe wykupione na linię tramwajową nr 19 zachowują ważność na trasie stałej i skróconej, a ponadto zachowują ważność:

 

we wszystkich pojazdach KMK na trasie linii tramwajowej nr 10 na odcinku „Łagiewniki" – „Rondo Mogilskie",

we wszystkich pojazdach KMK na trasie linii tramwajowej nr 22 na odcinku „Borek Fałęcki" – „Starowiślna".

Metka i dziennik zmian2015-11-16 Więcej nowych toalet w Krakowie

Po siedmiu miesiącach gotowa jest toaleta przy Rondzie Mogilskim, a do czerwca przyszłego roku w mieście zostanie ustawionych jeszcze 14 innych miejskich szaletów. O więcej toalet publicznych zabiegali krakowianie.

Metka i dziennik zmian2015-11-12 Wymiana szyn na pętli Kurdwanów i zamknięcie ul. Piłsudskiego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z zamknięciem ul. Piłsudskiego w Krakowie na czas realizacji zdjęć do filmu „Music, War and Love" w dniach 13.11.2015 r. (piątek) – 15.11.2015 r. (niedziela) zostanie zmieniona organizacja następujących linii Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Metka i dziennik zmian2015-11-10 Remont torowiska na pętli Salwator

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 16.11.2015 r. (poniedziałek) rozpocznie się remont torowiska na pętli Salwator. W związku z tym przez około dwa tygodnie wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Metka i dziennik zmian2015-11-10 Chwilowe utrudnienia w ruchu - biegi i pochody

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje o następujących utrudnieniach w ruchu drogowym: