BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-12-02 Linia 19 wraca do Borku Fałęckiego, naprawa podstacji trwa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z przedłużającym się procesem usuwania awarii podstacji trakcyjnej w Borku Fałęckim, konieczne jest utrzymanie ograniczonej liczby pociągów tramwajowych obsługujących ten rejon.

 

W celu poprawienia oferty komunikacji miejskiej dla pasażerów w obecnej sytuacji, od dnia 3 grudnia 2015 r. (czwartek), wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

• linia 12 - kursować będzie na skróconej trasie Mały Płaszów - Łagiewniki;

• linia 19 - przywrócona zostanie na swoją stałą trasę Borek Fałęcki - Dworzec Towarowy z ograniczoną częstotliwością kursowania w dni powszednie do 20 minut;

• linia 79 - zastępcza linia tramwajowa kursująca na trasie Łagiewniki - Dworzec Towarowy (skrócone kursy linii 19, realizowane dotychczas w godzinach szczytu w dni powszednie).

Za utrudnienia przepraszamy!

 

Jednocześnie pragniemy uspokoić pasażerów KMK - nie jest i nigdy nie było planowane stałe skrócenie linii 19 do pętli Łagiewniki. Z informacji, które ZIKiT otrzymuje od wykonawcy naprawy podstacji wynika, że sprowadzenie i zamontowanie odpowiednich części może potrwać do kilku tygodni.

Metka i dziennik zmian2015-12-02 Remont torowiska na ul. Grzegórzeckiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 4 grudnia 2015 r. (piątek) od godz. 18:00 do dnia 7 grudnia 2015 r. (poniedziałek) do godz. 4:00 prowadzone będą prace przy naprawie torowiska w ciągu ul. Grzegórzeckiej.

Metka i dziennik zmian2015-12-02 Czas wymienić stare wiaty!

Standardowe, stylowe, premium... - Kraków wymienia wiaty przystankowe, które mają już ponad 15 lat i są mocno wyeksploatowane. Do 2029 roku wymiana obejmie ponad 500 sztuk, a miasto nie zapłaci za to ani złotówki. Najnowsze, w metalicznym kolorze, można zobaczyć np. pod Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz na miasteczku studenckim.

Metka i dziennik zmian2015-11-30 Rower miejski jakiego nie znacie

 Kraków, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadził system roweru miejskiego. System ten jest co roku udoskonalany i tym samym przyciąga coraz więcej użytkowników. Tylko w tym sezonie skorzystało z niego ponad 50 tysięcy osób. Dziś jest ostatni dzień wypożyczeń, ale w przyszłym roku niewykluczone, że pojedziemy na miejskim rowerze także w zimie.

Metka i dziennik zmian2015-11-30 ul. Na Błonie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od wtorku (01.12) do następnej środy (09.12) zamknięta będzie ul. Na Błonie (odcinek od ul. Trawiastej do ul. Hamernia). Powodem zamknięcia jest przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami.

Metka i dziennik zmian2015-11-30 ul. Wiślna przebudowana

30 listopada do użytku mieszkańców zostanie oddana ul. Wiślna, która przez kilka ostatnich miesięcy przechodziła gruntowną modernizację. Podobnie jak wcześniej ul. św. Anny, droga ta zyskała nową, elegancką, nawierzchnie, oświetlenie uliczne i sieci podziemne. Wszystko dzięki współpracy krakowskich spółek miejskich.

Metka i dziennik zmian2015-11-27 Bilet 70 minutowy

Od 1 grudnia 2015 r.Bilet Wspólny 70-minutowy będzie obowiązywał w pociągach Kolei Małopolskich na trasie Kraków Olszanica – Wieliczka Rynek Kopalnia lub odwrotnie.

Metka i dziennik zmian2015-11-25 Wiaty przystankowe

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że jest w trakcie przeprowadzania operacji wymiany wiat autobusowych i tramwajowych na nowe. W tym roku wymienionych zostało 50 wiat, dodatkowo 25 konstrukcji postawiono w miejscach, w których do tej pory nie było żadnej osłony przed warunkami atmosferycznymi. W sumie w ciągu najbliższej dekady ZIKiT wymieni 500 starych wiat, a 100 obiektów zostanie posadowionych w nowych lokalizacjach. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że wszystkie wymieniane wiaty są gruntownie sprawdzane, jeżeli nadają się do użytku to wykorzystywane są przy innych, rzadziej wykorzystywanych przez pasażerów przystankach.

Metka i dziennik zmian2015-11-25 Jak usprawnić ruch na ulicach?

3-4 grudnia w Krakowie odbędzie się ogólnopolska konferencja „ITS Kraków 2015”. Organizatorami wydarzenia jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Miasto Kraków i Politechnika Krakowska. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i rektor PK Prof. Kazimierz Furtak.

Metka i dziennik zmian2015-11-24 Rozpoczęcie przebudowy ul. Siewnej

Uwaga kierowcy! Od 30 listopada, z uwagi na rozpoczęcie przebudowy, nie przejedziemy ul. Siewną na odcinku od 29 Listopada do skrzyżowania Bociana/Jabłonna. To kolejne z pakietu inwestycji w północnej części Krakowa.