BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2015-12-14 Mieszkańcy pytają, ZIKiT odpowiada

Punkt Informacji ZIKiT na Rondzie Mogilskim działa od połowy listopada, a już krakowianie zdążyli się do niego przyzwyczaić i chętnie do niego zaglądają. – Co chwilę ktoś przychodzi z jakimś zapytaniem, a my pomagamy w rozwiązaniu problemu – mówi pracownik punktu informacyjnego.

Metka i dziennik zmian2015-12-14 Komunikat ZIKiT

Zakończyła się procedura weryfikacji wniosków przez osoby wskazane do prac w Stałym Zespole Konsultacyjny ds. pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym wykorzystywanych dla prowadzenia działalności gospodarczej, powołanego poleceniem służbowym nr 10/2014 Prezydenta Miasta Krakowa. Informacje o spełnieniu przez przedsiębiorców kryteriów postawionych w Zarządzenie można uzyskać osobiście w siedzibie ZIKiT na os. Złotego Wieku 14 lub pisemnie po złożeniu stosownego wniosku.

 

Uwagi do wyników weryfikacji wniosków, przedsiębiorcy mogą składać pisemnie w siedzibie tut. Zarządu. Decyzję o sposobie rozpatrzenia zażaleń do wyników o przyznanie identyfikatora, podejmie Stały Zespół Konsultacyjny ds. pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym wykorzystywanych dla prowadzenia działalności gospodarczej, powołany poleceniem służbowym nr 10/2014 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 25.06.2014 r. Najbliższe posiedzenie zespołu przewidziane jest na 17 grudnia br.

 

Metka i dziennik zmian2015-12-14 Aukcja lokali użytkowych

Zarząd Infrastruktury Komunalnej Transportu w Krakowie informuje, że w dniu 8 stycznia 2016 r., o godz. 10, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, ul. Centralna 53 w Krakowie (sala konferencyjna), zostanie przeprowadzona aukcja na najem lokali użytkowych.

Metka i dziennik zmian2015-12-10 Komunikat w sprawie pętli Salwator

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w ubiegłym tygodniu zakończył się remont torowiska na większej pętli w Salwatorze. Wykonane wtedy prace były niezbędne dla utrzymania ruchu tramwajowego do tego rejonu miasta, do czasu planowanej na przyszły rok generalnej modernizacji torowiska w ciągu ul. Zwierzynieckiej i ul. Kościuszki.

Metka i dziennik zmian2015-12-10 Otwarto układ komunikacyjny w rejonie Białych Mórz.

Kilkanaście dni temu zakończyły się prace budowlane przy układzie komunikacyjnym w rejonie Białych Mórz. W ramach inwestycji powstała nowa droga, która połączyła skrzyżowanie ul. Totus Tuus (rejon ul. Herberta/Witosa), ul. św. Alberta z obszarem Białych Mórz, w tym z Centrum JP II. W ciągu nowej ulicy wybudowany został również most nad Wilgą. Dodatkowo do zabudowań kościelnych została poprowadzona droga pieszo – rowerowa w postaci kładki pieszo – rowerowej przerzuconej nad rzeką Wilgą.

Metka i dziennik zmian2015-12-10 Krakowski Bieg Świetlików - Zim

W dniu 12.12.2015 r. pomiędzy godz. 18.00 a godz. 20.00 w związku z edycją zimową imprezy pod nazwą „Krakowski Bieg Świetlików - Zima" wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:

 

  • ul. Karola Rollego (na odcinku od ul. Władysława Warneńczyka do ul. Jana Długosza) – zamknięta dla ruchu kołowego;
  • ul. Ludwinowska (w rejonie skrzyżowania z ul. Zatorską i ul. Przedwiośnie) zajęcie połowy jezdni;
  • Most Dębnicki – zamknięcie chodnika po stronie ul. Zwierzynieckiej;
  • Kładka Ojca Bernatka – część kładki dla ruchu rowerowego wyłączona z ruchu;
  • Bulwary – część ciągów wyłączona z ruchu;

 

Metka i dziennik zmian2015-12-10 Naprawy torowisk 2015

Przebudowa torowisk na ul. Podwale, Dunajewskiego czy na trasie pomiędzy Rondem Mogilskim a Placem Centralnym to duże inwestycje, które zajęły wiele miesięcy. Każdego roku ZIKiT przeprowadza także drobniejsze naprawy, które mają zapobiegać awariom i wykolejeniom tramwajów.

Metka i dziennik zmian2015-12-07 Mniej dziur i szybsze remonty

- Stan krakowskich ulic wyraźnie się poprawił i jest to odczuwalne dla wszystkich użytkowników. Remontujemy duże powierzchnie i w znacznej ilości, co daje bardziej korzystny efekt i większy komfort, niż wcześniejsze naprawianie ulic kawałkami – mówi dyrektor Andrzej Olewicz z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Metka i dziennik zmian2015-12-07 Zmiana organizacji ruchu - ul. Igołomska

Od 9 grudnia 2015 r. ruch samochodowy po ul. Brzeskiej będzie odbywał się w stronę Niepołomic tak jak dotychczas, w stronę skrzyżowania po nowo wybudowanym pasie ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie pas środkowy na ul. Brzeskiej.

 Na ul. Igołomskiej ruch samochodowy w stronę Sandomierza będzie odbywał się od skrzyżowania z ul. Brzeską do mostu tymczasowego po nowo wybudowanej jezdni południowej ul. Igołomskiej, w stronę Krakowa od mostu do skrzyżowania po istniejącym pasie ruchu jezdni północnej jak obecnie. Wyłączony z ruchu zostanie pas, po którym odbywa się obecnie ruch w stronę Sandomierza.

Metka i dziennik zmian2015-12-07 Świąteczna dekoracja już błyszczy

Anioły, smoki, girlandy i czerwone bańki jak krakowskie korale – krakowskie ulice są już przygotowane na święta, a krakowianie i turyści uwieczniają je na zdjęciach.