BIP MJO - Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wyszukiwanie ogłoszeń i komunikatów archiwalnych

Powrót do aktualnie publikowanych ogłoszeń i komunikatów na stronie Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa w BIP MK

Komunikaty i ogłoszenia Zarządu Dróg Miasta Krakowa - Archiwum kanał rss

Metka i dziennik zmian2016-01-21 Informacja o stanie jakości powietrza: komunikacja dziś jest płatna

W związku z gwałtownym spadkiem stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na wszystkich stacjach pomiarowych na terenie Krakowa w godzinach popołudniowych 20 stycznia (środa), a także prognozą jakości powietrza otrzymaną z Zakładu Monitoringu i Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMiGW, nie zostały spełnione warunki do wprowadzenia darmowej komunikacjami miejskiej dla pasażerów legitymujących się dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego.

Metka i dziennik zmian2016-01-21 Przygotowania do Światowych Dni Młodziezy weszły na nowy poziom

Wielomiesięczne przygotowania ze strony Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaowocowały ogłoszeniem pierwszych przetargów związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Kolejne są w zaawansowanej fazie przygotowania. Chodzi m.in. dostarczenie toalet przenośnych, opracowanie organizacji ruchu i remonty dróg, po których poruszać się będą pielgrzymi.

Metka i dziennik zmian2016-01-21 Remonty w przejściach podziemnych

W tym roku planowane są drobne remonty w przejściach podziemnych. Podajemy lokalizacje, w których będą prowadzone prace.

Metka i dziennik zmian2016-01-19 Trwa wymiana zniszczonych wiat przystankowych

Wiaty są wymieniane z uwagi na fakt, iż po kilkunastoletnim (min. 15-16 lat) okresie użytkowania nie nadają się już do dalszej eksploatacji w stopniu zapewniającym zarówno bezpieczeństwo (skorodowane i odpadające elementy konstrukcyjne dachu i słupów, przestarzała instalacja elektryczna) i komfort (np. przeciekające dachy, bark podświetlanego wyposażenia etc.).

Metka i dziennik zmian2016-01-19 Pięciu chętnych na rower miejski

Więcej stacji i nowych rowerów, nowoczesne oprogramowanie i jazda na rowerze miejskim przez cały rok, a nie tylko od marca do listopada – to najciekawsze zmiany jakie planowane są w systemie KMK Bike. Obecnie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jest na etapie wyboru operatora na kolejne lata. Do postępowania koncesyjnego zgłosiło się 5 firm, natomiast w dialogu technologicznym uczestniczyło 7 podmiotów.

Metka i dziennik zmian2016-01-18 Zezwolenia-handel okazjonalny

ZARZĄD INFRASTRUKTURY KOMUNALNEJ I TRANSPORTU W KRAKOWIE informuje IŻ W 2016 ROKU WNIOSKI O WYDANIE ZEZWOLENIA NA ZAJĘCIE PASA DROGOWEGO Z OKAZJI ODPUSTÓW ORAZ DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH można składać bezpośrednio na dzienniku podawczym ZIKiT, przy ul. Centralnej 53 w Krakowie lub za pośrednictwem urzędu pocztowego w terminach podanych w poniższej tabeli:

Lokalizacja Termin składania wniosków Termin losowania
ODPUSTY  25.01.2016 - 07.02.2016 29.02.2016
EMAUS
Prosta
Poległych w Krzesławicach
Skałka
CMENTARZ 13.06.2016 - 30.06.2016 07.09.2016
Rakowice
Batowice
Podgórski
Salwator
Mała Góra

 

 

Metka i dziennik zmian2016-01-15 Poszukiwania wapienia na plac Mariacki. Badania na finiszu

- Z uwagi na właściwości fizyko-mechaniczne oraz skład mineralogiczny skała wapienna nie jest odpowiednio dobrym materiałem na kostkę brukową. Badamy już po tym kątem szósty materiał, tym razem wapień francuski. Są to czasochłonne badania i potrwają jeszcze do końca stycznia – mówi dr inż. Joanna Hydzik-Wiśniewska z Laboratorium Badania Właściwości Skał i Wyrobów Kamieniarskich z Katedry Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Metka i dziennik zmian2016-01-13 Zmiany w organizacji ruchu na ul. Tuchowskiej

Od kilku tygodni na części ulicy Tuchowskiej (od nr 8 do ul. Cechowej) obowiązuje nowa organizacja ruchu. Wprowadzony został tam ruch jednokierunkowy. Jest to rozwiązanie testowe, przygotowane na wniosek mieszkańców i po konsultacji z przedstawicielami Dzielnicy XI.

Metka i dziennik zmian2016-01-12 Jak dojechać na mistrzostwa w TAURON Arenie Kraków?

Kibice, którzy czekają na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w TAURON Arenie Kraków, mogą być spokojni o dojazd na mecze. Są przygotowane rezerwy taborowe tramwajów, a specjalne autobusy będą przywozić i odwozić pasażerów z parkingu przy Muzeum Lotnictwa. Ponadto osoby posiadające bilet na mecz, będą mogły w ten dzień bezpłatnie korzystać z pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Metka i dziennik zmian2016-01-08 Wjazdy na Rynek na nowych zasadach

Zakaz wjazdu na Rynek Główny oraz na drogi publiczne wewnątrz I Obwodnicy pojazdów powyżej 5 ton, zmiana godzin wjazdu samochodów na czas rozładunku oraz nowe regulacje dla pojazdów obsługujących imprezy i przedsięwzięcia to niektóre z planowanych zmian dotyczących obowiązujących zasad wjazdu i postoju pojazdów na drodze wewnętrznej Rynku Głównego oraz na drogi publiczne wewnątrz I Obwodnicy. Uwagi do propozycji nowych zasad można zgłaszać do 1 lutego.