WYBORY DO RAD DZIELNIC MIASTA KRAKOWA

2 GRUDNIA 2018 R.


 

 

INFORMACJE DLA WYBORCÓW

 

 

WYNIKI WYBORÓW DO RAD DZIELNIC 02.12.2018 - OBWIESZCZENIE MIEJSKIEGO KOMISARZA WYBORCZEGO

 

WSTĘPNE WYNIKI WYBORÓW DO RAD DZIELNIC 02.12.2018 - WIZUALIZACJA

 

Wyszukiwarka lokali wyborczych po adresie zamieszkania

 

 

1. Dane kandydatów na członków Rady w poszczególnych okręgach wyborczych (Zarządzenie Nr 19/2018 Miejskiego Komisarza Wyborczego z dnia 7 listopada 2018 roku w sprawie zlecenia druku obwieszczeń zawierających dane o kandydatach na członków Rady wraz z oznaczeniami oraz dane o tym, w których okręgach będą przeprowadzone głosowania):

 

Dzielnica I Stare Miasto

Dzielnica II Grzegórzki

Dzielnica III Prądnik Czerwony

Dzielnica IV Prądnik Biały

Dzielnica V Krowodrza

Dzielnica VI Bronowice

Dzielnica VII Zwierzyniec

Dzielnica VIII Dębniki

Dzielnica IX Łagiewniki-Borek Fałęcki

Dzielnica X Swoszowice

Dzielnica XI Podgórze Duchackie

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim

Dzielnica XIII Podgórze

Dzielnica XIV Czyżyny

Dzielnica XV Mistrzejowice

Dzielnica XVI Bieńczyce

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie

Dzielnica XVIII Nowa Huta

 

 

 

2. Informacja o okręgach wyborczych w których nie przeprowadza się głosowania oraz o obwodowych komisjach wyborczych, których składy nie zostaną powołane w związku z nie przeprowadzaniem głosowania w tych okręgach (według stanu na dzień 7 listopada 2018 r.).

 

W następujących okręgach wyborczych został zarejestrowany jeden kandydat w wyborach do Rad Dzielnic w dniu 2 grudnia 2018 r.:

 

Dzielnica VII Zwierzyniec (sześć okręgów) – okręg wyborczy nr 3, 6, 7, 11, 12, 14


Dzielnica X Swoszowice (cztery okręgi) – okręg wyborczy nr 2, 3, 6, 8


Dzielnica XIII Podgórze (dwa okręgi) – okręg wyborczy nr 2, 13


Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie (dwa okręgi) – okręg wyborczy nr 2, 20


W wymienionych okręgach wyborczych nie przeprowadza się głosowania. Dzielnicowe Komisje Wyborcze dla wymienionych dzielnic uznały za wybranych zarejestrowanych kandydatów w tych okręgach (podstawa prawna: uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 12 marca 2014 r. w sprawie organizacji i zakresu działania wymienionych dzielnic - z późn. zm.).

 

W związku z powyższym, nie zostaną powołane składy obwodowych komisji wyborczych, które obsługują wyłącznie okręgi wyborcze w których nie przeprowadza się wyborów.

Nie powołuje się składów obwodowych komisji wyborczych:

Dzielnica VII Zwierzyniec – Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 144, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32, UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 78

Dzielnica X Swoszowice – Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 197, CENTRUM KULTURY PODGÓRZA KLUB KLINY, UL. BISKUPA MAŁYSIAKA 1

 

 

 

 

3. Spis wyborców w wyborach do Rad Dzielnic udostępniony będzie do wglądu wyborców w dniach od 19 do 23 listopada 2018 r. w godzinach 8.00-15.00 w następujących siedzibach Urzędu Miasta Krakowa:

1) dla mieszkańców Dzielnic I-III – al. Powstania Warszawskiego 10, VII piętro, pokój nr 709,

 

2) dla mieszkańców Dzielnic IV-VII – al. Powstania Warszawskiego 10, VII piętro, pokój nr 710,

 

3) dla mieszkańców Dzielnic VIII-XIII – ul. Wielicka 28A, I piętro, stanowisko nr 7-9,

 

4) dla mieszkańców Dzielnic XIV-XVIII – os. Zgody 2, parter, pokój nr 17.

 

 

 

4. Informacja o kandydatach na członków Rad Dzielnic w wyborach do Rad Dzielnic w dniu 2 grudnia 2018 r., którzy zostali skreśleni z rejestru kandydatów przez Dzielnicowe Komisje Wyborcze po 7 listopada 2018 r. Wymienione osoby znajdują się na obwieszczeniach wyborczych z kandydatami, ale nie zostaną umieszczone na kartach do głosowania [aktualizacja 30-11-2018]:

Dzielnica III Prądnik Czerwony - okręg wyborczy nr 5

Józef Ciućka (rezygnacja)

 

Dzielnica III Prądnik Czerwony - okręg wyborczy nr 10

Piotr Ciućka (rezygnacja)

 

Dzielnica V Krowodrza - okręg wyborczy nr 5

Mateusz Jachimowski (rezygnacja)

 

Dzielnica VII Zwierzyniec - okręg wyborczy nr 2

Grzegorz Bartkiewicz (rezygnacja)

 

Dzielnica VIII Dębniki - okręg wyborczy nr 1

Marek Sobieraj (rezygnacja)

 

Dzielnica IX Łagiewniki-Borek Fałęcki - okręg wyborczy nr 14

Bożena Gurgul (rezygnacja)

 

Dzielnica X Swoszowice - okręg wyborczy nr 1

Wojciech Kasprowski (rezygnacja)

 

Dzielnica X Swoszowice - okręg wyborczy nr 9

Adam Jarkiewicz (rezygnacja)

 

Dzielnica X Swoszowice - okręg wyborczy nr 21

Zbigniew Kapera (rezygnacja)

 

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim - okręg wyborczy nr 17

Bronisława Kufel-Włodek (rezygnacja)

 

Dzielnica XIII Podgórze - okręg wyborczy nr 3

Michał Wszołek (rezygnacja)

 

Dzielnica XV Mistrzejowice - okręg wyborczy nr 8

Marek Mrożek (rezygnacja)

 

Dzielnica XVIII Nowa Huta - okręg wyborczy nr 17

Dariusz Robert Tkaczyk (rezygnacja)