Siedziba główna (ul. Mikołajska 2)
Budynek nieprzystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Prowadzą do niego schody wyposażone w poręcz. Wysokie schody prowadzą również na kolejny poziom w budynku. Brak toalet przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością. W budynku brak wind, platform i pochylni.
Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące, brak pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Budynek nie stanowi własności instytucji, jest zabytkowy, bez możliwości przebudowy.
Dla osób niewidomych i niedowidzących oznakowane są ciągi schodów i wejścia do poszczególnych sal. Na korytarzu umieszczono informację o rozkładzie pomieszczeń. Poszczególne pomieszczenia są w widoczny sposób opisane. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z miejskich oznakowanych miejsc parkingowych, KFK nie posiada własnych.
Klub Olsza (ul. Stanisława ze Skalbmierza 7)
Klub przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Posiada podnośnik (windę zewnętrzną) dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym korzystających z wózków inwalidzkich. Dzwonek do windy znajduje się w dostępnym miejscu, na mechanizmie windy. Wszystkie sale zajęć są pozbawione barier architektonicznych i spełniają wymagania w zakresie dostępności (brak schodów, szerokie przejścia). W klubie jest również toaleta z drzwiami wyposażonymi w samozamykacz, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Dla osób niewidomych i niedowidzących zastosowano oznakowanie schodów zewnętrznych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Przed wejściem do klubu (nad schodami, powyżej wysokości wzroku) znajduje się szyld ułatwiający identyfikację miejsca.
Do budynku prowadzi szeroka droga, pozbawiona krawężników. Przed budynkiem znajduje się parking, bez miejsc oznakowanych dla OZN. Miejsca parkingowe są szerokie, jest możliwość pełnego otworzenia drzwi.
Klub Malwa (ul. Dobrego Pasterza 6)
Budynek nieprzystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do siedziby klubu prowadzą wysokie schody, a klatka schodowa jest dość wąska, brak możliwości przebudowy. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na parkingu znajdującym się na tyłach budynku – o takiej potrzebie należy poinformować pracowników klubu. Budynek jest oznakowany za pomocą szyldu, znajdującego się po lewej stronie drzwi wejściowych.
Brak toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W budynku brak wind, platform i pochylni oraz pętli indukcyjnych. Nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.
Na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących oznakowano ciągi schodów w budynku. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Klub Kazimierz (ul. Krakowska 13)
Siedziba klubu usytuowana jest na parterze, nie ma ograniczeń związanych z wejściem do budynku z ulicy, do miejsca prowadzi szeroki chodnik.
W klubie znajduje się jeden próg (przy wejściu), a do toalety prowadzi jeden schodek w dół. Budynek jest zabytkowy, nie stanowi własności Krakowskiego Forum Kultury i nie ma możliwości jego przebudowy. Nie ma ograniczeń architektonicznych w obrębie sal wystawowych (przejścia szerokie, brak schodów i progów).
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Wejście do budynku oznakowane zostało za pomocą szyldu, znajdującego się ponad drzwiami.
Dla osób niedowidzących zastosowano oznakowanie progów i wejścia do toalety. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Klub Strych (ul. Masarska 14)
Budynek nieprzystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do siedziby klubu prowadzą wysokie schody, a klatka schodowa jest wąska, bez możliwości przebudowy. Brak toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W budynku brak wind, platform i pochylni.
Wejście do budynku oznakowane jest za pomocą szyldu, znajdującego się powyżej drzwi. Dodatkowo na drzwiach znajduje się kartka z nazwą instytucji i klubu. Do budynku prowadzi szeroki chodnik (wejście znajduje się na tyłach budynku). Jest możliwość zaparkowania samochodu w pobliżu budynku.
W budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące, brak także pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących oznakowano ciągi schodów w budynku. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ośrodek Dokumentacji i Inicjatyw Artystycznych „Piwnica Pod Baranami” (ul. św. Tomasza 26)
Ośrodek usytuowany na parterze, z wejściem bezpośrednio z ulicy (jeden niski schodek). Do Ośrodka prowadzi szeroki, pozbawiony krawężników chodnik. Problemem są dość wąskie drzwi, uniemożliwiające dostęp osobie poruszającej się na wózku. Budynek jest zabytkowy, bez możliwości przebudowy.
W budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące, brak pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, wejście do budynku zostało oznakowane za pomocą tabliczki z informacją w formie pisemnej.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Ośrodek spełnia wyłącznie funkcję biurową, nie są w tym miejscu organizowane żadne wydarzenia.