BIP MJO - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta


Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta powstał ponad 20 lat temu, łącząc odrębne placówki – kluby działające na terenie Nowej Huty. Każdy z nich miał już wówczas swoją własna historię, sięgającą niekiedy początków powstania Nowej Huty. Warto zwrócić uwagę na siedziby klubów – niektóre to miejsca naprawdę wyjątkowe. Choćby w Łuczanowicach – tam, gdzie kiedyś Hrabia Andrzej Mycielski organizował bale, dziś dzieci uczą się angielskiego. Natomiast budynek Klubu Krzesławice to niegdysiejsza szkoła, ufundowana przez Jana Matejkę – właściciela pobliskiego dworku. Właśnie w Krzesławicach Artysta szukał odpoczynku od zgiełku Krakowa.

Bez względu na odrębność miejsc, ludzi czy działalności łączy nas jedno. Zawsze działamy na rzecz mieszkańców, lokalnych społeczności, a naszym celem jest to, aby czas z Ośrodkiem Kultury był czasem spędzonym twórczo i ciekawie.

Obok bieżącej działalności organizujemy różnego rodzaju koncerty i większe imprezy. Do Imprez wiodących należy zaliczyć: cykle koncertów Nowa Huta. Dlaczego Nie?! oraz Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich oraz Festiwal Zaklęte w Dyni. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowej Huty prowadzimy także Nowohucką Akademię Seniora.

OFERTA STAŁA

Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli znajda u nas coś dla siebie. W ofercie poszczególnych klubów naszego Ośrodka znajdują się m.in.:

kursy językowe

rękodzieło artystyczne

Klub Malucha

zajęcia taneczne

nauka gry na instrumentach

pilates, gimnastyka rehabilitacyjna, joga

zumba

samoobrona

modelarstwo

warsztaty cyrkowe


Serdecznie Państwa zapraszamy. Więcej informacji o naszej działalności i ofercie można znaleźć na stronie www.krakownh.pl oraz w poszczególnych klubach.

 
 
 
 

ZNAJDŹ SWÓJ DOBRY CZAS

Nowohucka Akademia Seniora rozpoczęła działalność w lutym 2010 r. i jest wspólną inicjatywą naszego Ośrodka oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty. Obecnie Akademia liczy ponad 200 słuchaczy, nie tylko z Nowej Huty, ale z całego Krakowa i okolicznych miejscowości. W ramach NAS seniorzy mogą korzystać z następujących zajęć: języka angielskiego i niemieckiego, zajęć ruchowych (gimnastyka i joga), rękodzieła artystycznego, rysunku oraz kursu fotograficznego. Oprócz kursów Akademia organizuje bezpłatne wykłady z różnych dziedzin m.in.: psychologii, sztuki, zdrowia, historii, podróży czy ekologii. Ponadto w ofercie Akademii znajdują się wycieczki oraz wyjścia do krakowskich instytucji Kultury. W miarę wolnych miejsc do NAS można dołączyć przez cały rok.

Szczegółowe informacje na stronie www.przyjacielenowejhuty.pl

 
 
 


Informacje publiczne nie opublikowane w BIP podlegaja udostepnieniu w trybie na wniosek. W tym celu należy złożyć pisemny wniosek w dyrekcji Ośrodka Kultury. Informacja zostanie udostepniona w terminie 14 dni od daty złozenia wniosku.