BIP MJO - Przedszkole Nr 105

Biuletyn Informacji Publicznej

Samorządowego Przedszkola nr105 w Krakowie
Historia naszego przedszkola
SamorządowePrzedszkole nr 105 mieszczące się na osiedlu Spółdzielczym 5 istnieje od 1960 roku. Swoją funkcję, wychowawczo-dydaktyczną spełniamy dobrze, czego dowodem jest to, iż kolejne pokolenie dzieci zapisywane jest do naszego przedszkola. Zgodnie z wytycznymi nowej reformy staramy się być jak najbliżej rodziców, dzieci, ich trosk, kłopotów ale i  radości. Problemy indywidualnych przypadków rozpatrywane są szczegółowo z wielkim zrozumieniem. Bogate i długoletnie doświadczenie naszej placówki  pozwala  nam sądzić, że znamy oczekiwania i potrzeby Naszych rodziców i ich pociech.
W miarę możliwości finansowych wzbogacamy bazę materialną. W ostatnim czasie modernizowaliśmy ogród, zaplecze kuchenne i sale , a także cały budynek przedszkolny.
Każda nauczycielka systematycznie podwyższa swoje kwalifikacje. Ciągle doskonali umiejętności poprzez samokształcenie. Zaangażowanie personelu często przekracza kompetencje zawodowe. Pomagamy w rozwiązywaniu osobistych problemów. Empatycznie rozumiemy sytuacje dzieci i ich opiekunów. Również miła i sympatyczna atmosfera w pracy wpływa na efektywność naszych działań.
Istniejemy od ponad 50 lat staramy się spełniać oczekiwania, ale również wychodzimy na przeciw aktualnym zapotrzebowaniom. Chcemy być blisko spraw życia codziennego , nasze przedszkole  bierze udział w lokalnych i ogólnokrajowych akcjach:Cała Polska Czyta  Dzieciom, Góra Grosza, Gwiazdka dla Zwierzaka,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbieraliśmy książki, zabawki, ubrania dla dzieci  z Polskiego Domu Dziecka na Litwie. Współpracujemy z MDK, NCK,  Biblioteką osiedlową. Nasze dzieci uczęszczają w zajęciach dodatkowych finansowanych przez budżet gminy.
Przyjaciołom i sympatykom naszego przedszkola życzymy wielu pogodnych i szczęśliwych dni.
Informacje publiczne nie opublikowane w BIP podlegają udostępnieniu w trybie na wniosek.   W tym celu należy złożyć pisemny wniosek w przedszkolu. Informacja zostanie udostępniona w terminie 14 dni od daty złożenia wniosku.