1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Budynek ŚDS „Vita” na os. Młodości 8
Główne wejście do ośrodka od ul. Gustawa Daniłowskiego posiada podjazd. Tylne wejście znajduje się na poziomie chodnika. Szerokość drzwi jest dostosowana do wjazdu wózków inwalidzkich.
Budynek ŚDS „Vita” na os. Słonecznym 15
Główne wejście do lokalu od Al. Róż posiada podjazd. Szerokość drzwi jest dostosowana do wjazdu wózków inwalidzkich. Tylne wejście ma charakter pomocniczy.
2. Opis dostępności korytarzy, toalet, schodów i wind.
Budynek ŚDS „Vita” na os. Młodości 8
Przy wejściu znajduje się punkt informacyjny.
W obiekcie jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Budynek ŚDS „Vita” na os. Słonecznym 15
W obiekcie jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
W budynkach ŚDS „Vita” nie ma pętli indukcyjnych. Piktogramy oraz oznaczenia w alfabecie Braille’a znajdują się na drzwiach łazienkowych.
W placówce znajduje się pomieszczenie służące jako pokój wyciszeń, w którym mogą być załatwiane sprawy osób wrażliwych na bodźce zewnętrzne lub potrzebujące wyciszenia swoich emocji.
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
Przy tylnym wejściu do budynku na os. Młodości 8 wyznaczone jest miejsce do parkowania dla osób z niepełnosprawnością.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynków ŚDS „Vita” i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem wejścia z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W ŚDS „Vita” zatrudniony jest pracownik posługujący się językiem migowym. Dom nie posiada elektronicznej komunikacji z tłumaczem języka migowego.
7. Pomoc przeszkolonych pracowników na miejscu (asysta, pomoc w przemieszczaniu się po budynku, udzielenie kompleksowej informacji, itp.)
Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Vita” są przeszkoleni w zakresie pomocy osobom z niepełnosprawnością w zakresie udzielania kompleksowej informacji, asyście, pomocy w przemieszczaniu się po budynkach.
8. Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Do Środowiskowego Domu Samopomocy „Vita” na os. Młodości 8 można dojechać komunikacją miejską (liniami tramwajowymi: 10 i 16 oraz liniami autobusowymi: 123, 149, 163,174, 193). Przystanki: Klasztorna, os. Na Skarpie
Do Filii ŚDS „Vita” na os. Słonecznym 15 można dojechać komunikacją miejską liniami autobusowymi: 110, 139, 160, 163, 193, 193, 501. Przystanek: Żeromskiego.