zmień wygląd

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru Browar Lubicz

Urząd Miasta Krakowa
Biuro Planowania Przestrzennego
ul. Józefa Sarego 4
31-047 Kraków

Strona Biura

Otwórz rysunek planu


Plan dla obszaru „Browar Lubicz”, podjęty na wniosek Nr 41/2005 Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Krakowa z dnia 21 listopada 2005 roku, jest planem porządkującym i aktywizującym istniejące i przyszłe procesy zagospodarowania terenu znajdującego się w granicach obszaru uznanego za pomnik historii na podstawie Zarządzenia Prezydenta RP z dnia 8 września 1994 roku.
Ma na celu realizację ustaleń Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa w zakresie kształtowania przestrzeni miejskiej, zarówno w kontekście przekształceń jak i jej aktywizacji.
Celem planu jest stworzenie w tym obszarze zespołu urbanistycznoarchitektonicznego o dużej atrakcyjności ogólnomiejskiego programu funkcjonalnego i wysokiej jakości kompozycji, powiązanej ze strukturą tej części Miasta.

Powierzchnia planu - 2,23 ha
Jednostka ewidencyjna - Śródmieście
Dzielnica - II

Obowiązuje od dnia 29 grudnia 2007 r.


USTALENIA PLANU - Uchwała Nr XXIV/292/07 Rady Miasta Krakowa z dnia 24 października 2007 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Browar Lubicz" w Krakowie.


Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego Nr 827, poz. 5405, z dnia 28 listopada 2007 r.




RYSUNEK PLANU - Załącznik nr 1 do uchwały z dnia 24 października 2007 r.

(Elementy planu (.dgn) | Informacja do pliku)

Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag dotyczących projektu planu - Załącznik Nr 2 do uchwały z dnia 24 października 2007 r.

Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji inwestycji z zakresu infrastryktury technicznej należących do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania - Załącznik nr 3 do uchwały z dnia 24 października 2007 r.


Wersja z okresu sporządzania planu


Internetowy Dziennik Zapytań

Rejestr planów obowiązujących w dziale Ewidencje, rejestry, archiwa

Inne rejestry prowadzone w Biurze Planowania Przestrzennego

Procedury - sprawy załatwiane w Biurze Planowania Przestrzennego

Wzory podań/wniosków:
- o wydanie wyrysu/wypisu z planu lub studium
- o wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu działki


Informacje o opłatach

Jak trafić do Biura Planowania Przestrzennego oraz godziny obsługi mieszkańców

Strona główna Biura Planowania Przestrzennego

Plany obowiązujące